>

DİĞER HABERLER

KA.DER’in öncülüğünde "Kadınlar Bilgisayar Başında"

KA.DER’in öncülüğünde başlatılan Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi kapsamındaki eğitimler yurt çapında önemli bir katılımla devam ediyor.
 
   
 
 
     
Kadınlar Bilgisayar Başında

KA.DER’in öncülüğünde başlatılan Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi kapsamındaki eğitimler yurt çapında önemli bir katılımla devam ediyor.

KA.DER’in (Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği) öncülüğünde, e-kolay.net, HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu, Final Dershaneleri, Hürriyet İK, Marjinal Reklam ve Tanıtım, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi, Simternet, Intel, Netron Technology Institute ve Microsoft’un sponsorluğunda gerçekleştirilen “Kadınlar Bilgisayar Başına Projesi”nin ikinci etabı tüm yurtta etkin bir katılımla devam ediyor. Tamamen ücretsiz olan bilgisayar ve İnternet eğitimlerine 18 yaşından büyük, okur-yazar her kadın katılabiliyor.

Eğitimler kapsamında şubat ve mart aylarında toplam 422 kadına ücretsiz bilgisayar ve İnternet eğitimleri verildi. Mersin’de 100 kadın, Bursa’da 106 kadın, Erzurum’da 18 kadın bu ücretsiz eğitimleri aldı. İstanbul’da ise Bahçelievler Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nda 76 kadın, İstanbul Bilişim Derneği Kadıköy Şubesi’nde 22 kadın, İstanbul Bilgi üniversitesi Dolapdere Kampusu’nda 44 kadın, Netron’da ise 12 kadın eğitimlere katıldı. Eğitimlere katılan kadınlara içeriği Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi tarafından oluşturulan ve HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu tarafından baskısı yapılan “Bilgisayar ve İnternet’e Giriş Elkitabı” da veriliyor.

Önümüzdeki aylarda Ankara ve Erzurum’da da eğitimlere başlanacak. Haziran ayı sonuna kadar 13 ilde toplam 3 bin kadına eğitim verilmesi planlanıyor.

Eğitimler hakkında bilgi almak için 0212 478 08 08 no’lu telefon aranabilir ya da www.e-kadin.net ziyaret edilebilir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>