>

DİĞER HABERLER

Televizyonlar karnelerini aldı

Özel Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği’nin internet aracılığıyla düzenlediği anket sonucu 2003 yılının medya alanında en iyileri seçildi. Tıklayın.
 
   
 
 
     
“History Channel” En İyi Tematik Kanal seçildi

Özel Radyo Televizyon Yayıncıları Derneği’nin internet aracılığıyla düzenlediği anket sonucu 2003 yılının medya alanında en iyileri seçildi. Ankete katılanların yüzde 32,85’inin oyunu alan ‘History Channel’ 2003 yılının En İyi Tematik Kanalı seçildi.

Türkiye temsilciliğini SAR-AN GROUP’un yürüttüğü History Channel, DIGITURK üzerinden 15 Mart 2002 tarihi itibarıyla Türkçe dublajlı olarak yayına başladı. Kanalın gördüğü yoğun ilgi nedeniyle daha geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlayan SAR-AN GROUP 4 Aralık 2002 tarihinde Kablolu TV ile anlaşarak ‘History Channel’ın Kablolu TV üzerinden yayına başlamasını sağladı.

SAR-AN GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Türkiye’de yayın hayatına yeni başlayan History Channel’ın böylesine büyük bir başarıya ulaşmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi. Sadettin Saran konuşmasına şöyle devam etti; “Binlerce izleyicinin katıldığı bir ankette uzak ara birinci olduk, bu büyük başarı bizim için History Channel’ı Türkiye’ye getirmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizin ispatı.”

Türk halkının eğitime ve gelişmeye çok açık olduğunu vurgulayan Sadettin Saran, History Channel’ın bu konuda kamuoyuna önemli bir hizmet sunduğunu belirtti. Saran, History Channel’ın başarısının sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişin en kuvvetli sinyali olduğunu sözlerine ekledi.

Yaklaşık 12 bin seyircinin oy kullandığı ankette ‘History Chanel’ı yüzde 22,23 oyla Lig TV ve yüzde 13,20 oyla Tecnology Channel takip etti. Anketin diğer sonuçları ise şöyle; CNBC-E En İyi Ulusal Kanal, NTV En İyi Haber Kanalı, Cüneyt Özdemir’in sunduğu “5N1K” En İyi Haber Programı, İclal Aydın’ın sunduğu “Hayat Güzeldir” En İyi Kadın Programı
Beyazıt Öztürk’ün “Beyaz Show”u ise En İyi Show Programı seçildi.

Ankara Sheraton Oteli’nde dün düzenlenen bir törenle ödüller sahiplerine verildi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>