>

DİĞER HABERLER

Toparlanın Kızlar Partisi’ne gidiyoruz...

"Haftanın gözde etkinliği Kızlar Partisi II" Aslı Atasoy'un yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Toparlanın Kızlar Partisi’ne gidiyoruz...

Haftanın gözde etkinliği Kızlar Partisi II.

Bu hafta hareketle coşup kendinizden geçeceğiniz yazın minik bir özeti kıvamında. O kadar çok etkinlik var ki biraz kararsızsanız yandınız. “Hangi birine gideyim?” diye düşünürken hiçbirine gidememe ihtimali bile ortaya çıkabilir. Ama organizatörleri düşünün ve iyi kötü birine karar verin.

Alın size ip uçları...
Öncelik elbette Cosmoturk.com’un organizasyonu olan 10 Haziran Cuma gecesi yapılacak Kızlar Partisi II’de. Benim isim annesi olduğum bu parti şahane saatler için garanti niteliğinde.
Neden mi? Çünkü bir defa Anima bu partide bizler için çalıp söyleyecek. Son günlerde yıldızları iyice parlamaya başlayan bu şeker grup, gelenleri mutlu edecek. Gecenin neşesini iyice koyulaştırdıktan sonra süpriz hediyeler ve Hollymood yine mikrofon başına geçecek. Bu arada parti sadece kızlara değil partnerlerini de açık, haberiniz olsun.

Ortaçgil usta son kez
Jazz Cafe’de altı yıldır ara vermeden her çarşamba bizlerle olan Ortaçgil bu sezonu kapatıyor. Son konserini 8 Haziran gecesi yapacak olan Bülent Ortaçgil’in bu programı da kaçmaz. Hala dinlemeyenler varsa onları acil olarak Jazz Cafe’ye çağırıyorum.
Diğer Jazz Cafe etkinliği ise 11 Haziran Cumartesi günü. Oyuncak Yapım tarafından kendi dilini bulmak istemeyenlere methiye önerisi. Lale Müldür’ün kelimelerinden müziğe geçiş denemesi yapılacak. ‘Başını masaya dayamış’ bir kadının, Aslı Atasoy’un sesi, ‘boşluk içinde bekleyen’ adamların, Tunçay Korkmaz ve Cemil Nesil’in mızrabına dokunacak.

Sebastian Bach hoşgeldi
Türler arası yolculuğumuzun şimdiki durağı, buraları memleketi belleyen Sebastian Bach. Sanatçı, olanca vahşiliğiyle 9 Haziran Perşembe gecesi bizlerle olacak. Yeni Melek’de vereceği konserinde Bach, eski grubu Skid Row’dan da parçalar söyleyecekmiş. 80’lerden fırlayıp gelen Bach kardeşimizin bu azmini takdir ederek iyi bir rocksever olarak o gece gözlerimi siyaha boyayarak orada olacağıma söz veriyorum.

Aşk müzikle buluşuyor
Efendim hafta sonuna doğru tansiyon artışının sebebi yurtdışından gelen kelli felli misafirlerimiz. Efes Pilsen One Love Festival’in dördüncüsü 9 ve 11 Haziran’da Parkorman’da. Doğunun hazinelerini keşfetmiş olan The Chemical Brothers, Lemon Jelly, Ian Brown ve Super Furry Animals nihayet karşımızda olacak. “Müzik değişiyor” diyerek yıllar öncesine işaret ettiklerini düşündüğüm Manga ve Replikas ise karşımıza çıkacak yerli isimler. Tüm bu isimler, sizleri coşturup eğlendirmek için perşembe ve cumartesi gecesi sizlerin huzurlarınızda olacak. Kurtuluş Süvari ile birlikte seneye Rammstein özel isteği yaptığımız Pozitif’in bu önerimizi yerine getirmesini de buradan yineliyorum.
Klasik müzik alemine dalalım
Çeşitli mazaretleri yüzünden bu saydığım etkinliklere gitmeyenler için son bir önerim var. Pazar günü İstanbul Müzik Festivali’nin önemli konuğu mezzosoprano Anne Sofie von Otter’in konserini dinleyebilirsiniz. Şan aleminde iyi bir şöhrete sahip von Otter için otoriteler ‘diva’ tanımlamasında bulunuyorlar. Sadece Aya İrini’de yapılması nedeniyle bile gidilebilecek bu konserde sanatçıya piyanosuyla Bengt Forsberg eşlik edecek. Klasik müzik tutkunu olan ve özellikle Sibelius, Mahler, Schubert gibi romantiklerin eserlerinden haz edenler kaçırmasın. Ayrıntılı bilgi www.iksv.org adresinde. Biraz da ruhlarımız kâm alsın. Eğlence eğlence nereye kadar ama değil mi?

Aslı Atasoy
asli@cosmoturk.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>