>

DİYET

Atkins diyeti masum değil...

Atkins diyetininin sağlığı bozduğu, ayrıca bu tür yiyeceklerin kansere karşı koruyucu etkilerini de ortadan kaldırdığı belirtildi.
 
   
 
 
     
Cambridge'teki İngiliz İnsan Beslenmesi Tıbbi Araştırma Konseyi'nden Dr. Susan Jebb'in belirlemelerine göre, karbonhidratsız beslenme kalp hastalıkları riskini de artırıyor.

Karbonhidrat almamak sakıncalı

Sadece protein ve yağ tüketilmesini ve ekmek, makarna ve pirinç gibi karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durulmasını öngören Atkins diyetinin dengesiz, test edilmemiş ve ciddi sağlık problemleri yaratacak nitelikte olduğunu belirten Dr. Jebb, söz konusu diyetin dayandığı bilimsel temellerin de yanlış olduğunu ileri sürdü.

Kemik erimesine neden olabilir

Dr. Atkins, karbonhidratsız diyeti kan şekeri düzeyini göz önüne alarak önermişti. Atkins, karbonhidratlı yiyeceklerin insülin salgısını artırdığını ve böylelikle kan şekerini düşürerek açlık duygusu yarattığını öne sürmüştü. Dr. Jebb ise, aşırı protein tüketiminin böbrekleri tahrip ettiğini, vücuttan aşırı dozda kalsiyum atılmasına neden olarak kemik erimesine yol açtığını söyledi.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>