>

DİYET

Her Şey Dahil Sisteminde Kiloları Boşvermeyin

Tatilde de zayıflamak, form tutmak zor değil...
 
   
 
 
     

Kurban bayramına az kaldı,yine tatil için yollara düşülüyor. Tatil, adı üstünde, diyetle, sporla uğraşılacak zaman değil! Bir de yemekler açık büfe olunca bahardaki kilo verme çabaları boşa gitti. Oysa tatilde de zayıflamak, form tutmak zor değil...

TATİLDE AÇIK BÜFE DE ZAYIFLATIR

Kahvaltı: “Nasıl olsa tatildeyim” diyerek geç kalkıp, öğün atlamamalısınız. Kahvaltılarınız için iki küçük tabak kullanınız. Birinci tabağa peynir çeşitlerinden iki dilim seçerek koyun. Sert peynirlerin kalsiyum içerikleri daha fazladır. Peynirin yanına 4-5 adet siyah ve yeşil zeytin alın. Bir ince dilim kepekli, çavdar veya mısır ekmeği kesin. Tabağı meyve ile zenginleştirin. İkinci tabağa domates, salatalık, maydonoz, tatlı kırmızı veya yeşil biber alabilirsiniz. İçecek olarak açık az limonlu çay, taze sıkılmış meyve suyu veya kafeini azaltılmış az sütlü kahveyi tercih edebilirsiniz.

Kahvaltınız en az 20 en fazla 30 dakika sürmeli. Ardından 20 dakikalık hafif tempolu yürüyüş iyi gelecektir.

Öğle yemeği: Zeytinyağlılar, kızartmalar, börekler, çorba çeşitleri, salam, sucuk, kavurma, tatlılar... Çok cezbedici görünüyorlar, değil mi? Ancak bu savaştan başarılı çıkmak lazım.

SAĞLIKLI BİR ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Orta boy servis tabağınızı alın ve gözünüzle tabağınızı dört eşit parçaya bölün. Tabağınızın dörtte birlik kısmına zeytinyağlı sebze yemeği veya bir adet dolma, diğer çeyreğine ızgara tavuk, balık, köfte veya et sote alın.

Üçüncü bölüme yoğurt, geri kalan kısma da az yağ eklenmiş salata koyun. Öğünün yanına çavdar ekmeği, kepekli ya da mısır ekmeğinden bir dilim ekleyin. Yine öğün sonrası en az 20-30 dakika fiziksel aktivite yapın. Her şey dahil sisteminde, ikindi vakti gözleme, poğaça ya da pizza servisleri ya da gece çorbaları çok kışkırtıcı olabiliyor. Eğer öğle yemeğinde sadece salata ve 1 kase yoğurt yerseniz, ikindide bir gözleme ve ayran tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği: Akşam yemekleri mümkün olduğunca sade, hazmı kolay olmalı ve az enerji içermelidir. Bol salata, biraz ızgara balık veya soslu tavuk-hindi-kırmızı et, isteğe göre 1 küçük kadeh kırmızı şarap tercih edilebilir. Veya tavuk etli, peynirli, ton balıklı karışık bir salatadan oluşacak öğününüzü yarım kase sütlü tatlı veya 2 küçük top normal dondurma ile dengeleyebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>