>

DİYET

Sabahları Neden Ilık Limonlu Su İçmeliyiz?

Peki neden?
 
   
 
 
     

Ilık limonlu suyun faydaları neler? İşte bu nedenle size ılık limonlu suyu, uyanır uyanmaz içmenin faydaları;

1. Öncelikle yeterince su içmek vagus sinirini uyarıyor. Önceki paylaşımlarımdan hatırlayanlarınız olabilir, vagus siniri bizim için çok önemli.

2. 0da sıcaklığından biraz daha sıcak limonlu su ile güne başlamak tüm gece boşalmış sindirim sistemimizi temizler, tüm organlarımız adeta yıkanır.

3. Ilık limonlu su aynı zamanda organlarımıza masaj etkisi yapar.

4. Ağız kuruluğu ve dehidrasyon, yani susuzluk sağlıklı ağız bakterilerinin dengesizliğine de yol açabilir. Ağızdaki kötü bakteri bağırsaktaki kötü bakteri demektir.

5. Limon asidik olsa da yapısı itibariyle mideye girdiğinde detoks etkisi yapar. Uzun zamandır mideye ilk giren olduğundan dışkıyı da harekete geçirir.

6. Ilık limonlu su içmek bağışıklık sistemini güçlendirir. Limonun C vitamini içerdiği malum. Bu, soğuk algınlığı ve grip mevsiminde ve ayrıca stresli zamanlarda sağlıklı kalmanın basit bir yoludur. Sadece limon kokusunun bile stresi azalttığı ve ruh halini iyileştirdiği kanıtlanmış.

7. Limon suyu ayrıca kan şekerini düzenlemede yardımcı olur. Limonda bulunan lifler, şeker emilimini yavaşlatır. Ilık limonlu su; kan şekerini düşürmek için en iyi yollardan biridir. Kandaki yüksek şeker, su ile daha rahat atılır.

8. Limon aynı zamanda muz kadar potasyum kaynağı. Potasyumun ana işlevi vücuttaki sıvı dengesini sağlamak. Ayrıca Potasyum, tansiyon, kaygı, stres, böbrek hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

Sabah Suyu Tarif;
1 bardak ılık su
1/2 limon suyu
1 dal taze nane
2 adet kurutulmuş ceviz yaprağı
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>