>

ESTETİK

Yeni Trend: Sakal ve Bıyık

Son dönemlerde sakal ve bıyık bırakma erkeklerin yeni tercihi haline geldi.
 
   
 
 
     

Fakat erkekler için bir sembol olan sakal ve bıyıklar, yoksunluğunda veya kaybında psikolojik sorunlar yaratıyor. Gelişen teknolojiyle bu yoksunluğu yaşayanlar için sakal ve bıyık ekimi uygulamaları yapılıyor ve belirgin oranda ekim teknolojilerine talep var.

Uzman, son dönemlerde sakal bıyık ekimine olan taleplerin arkasında gelişen teknolojinin olduğunu belirtti:” Sakal ve bıyık ekimi artık son derece basit ve rahat bir şekilde yapılabiliyor.

Kullanılan cihazlar ve ekim hakkında elde ettiğimiz yeni bilgiler sakal ve bıyık ekiminin etkili bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlıyor. Artan taleplerde bu doğrultuda yükseldi. Artık bir erkek sakalında ve ya bıyığında eksiklik yaşıyorsa, ekim yaptırabileceğini biliyor, ertelemiyor ya da oluruna bırakmıyor”.

Sakal, bıyık ekimi nasıl yapılıyor?

Sakal ekiminin saç ekimi uygulamasından bir farkının olmadığını söyleyen uzman, “ Sakal bıyık ekimi, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi estetik açıdan sorunlu bıyık ve sakal bölgesinde yapılan cerrahi işlemdir. Dış görünüm ve özgüven açısından erkeklerin istedikleri sakal ve bıyık yoğunluğuna sahip olmaması, sakal bıyık ekimi operasyonlarının başlıca sebepleridir. Ense bölgesinden donör kıllar alınır ve yüzün sorunlu bölgesine transfer edilir. Lokal anestezi altında uygulanan sakal ya da bıyık ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılır ve işlemin süresini, transfer edilecek kök sayısı belirler” ifadesinde bulundu.

Sakal bıyık ekimi kimlere yapılıyor?

“Sakal ve bıyık yoğunluğundan memnun olmayan herkes bu işlemi yaptırabilir. Özellikle bize gelen hastalarımız, bir cilt rahatsızlığı sonrasında kıl kaybı yaşamış ya da geçirdiği bir kaza sonrası bölgesel boşlukları olan hastalarımızdır. Ayrıca hormonal sorunları olan, doğuştan sakal ve ya bıyık yoğunluğu sorunu yaşayanlar da bu ekimi yaptırabilirler” diyen uzman, ekim sonrası son derece konforlu bir süreç yaşandığının da altını çizdi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>