>

GÜNDEM

Bedri Baykam:“Bir Ülkenin Prestiji Sanatçısıyla Artar”

Uluslararası arenada boy gösteren ünlü ressam...
 
   
 
 
     

Her yıl, öğrencilerinin ortalama yüzde 13’ünü, yani en az 7 öğrencisinden 1’inin Robert Kolej’i kazanmasıyla ünlenen Erkan Ulu Özel Ortaokulu, Türkiye’nin uluslararası arenada boy gösteren ünlü ressamlarını ağırladı.

Başta Robert Kolej olmak üzere Türkiye’nin en yüksek puanlı 6 kolejine, her yıl öğrencilerinin ortalama yüzde 80’ini gönderen 34 yıllık köklü eğitim kurumu Erkan Ulu Özel Ortaokulu, kültür sanat vizyonuyla da eğitim dünyasına örnek oluyor.

Öğrencilerinin ortalama yüzde 13’ü yani yaklaşık 7 öğrencisinden 1’i Robert Kolej’i, yüzde 80’ini listenin tepesindeki 6 büyük koleji kazanan Erkan Ulu Ortaokulu’nun öğrencileri, Türkiye’nin uluslararası üne sahip ressamlar “Harika Çocuk” lakaplı Bedri Baykam” ve “Özel Öğrenci” ünvanlı Nebahat Karyağdı ile tanıştı. 2016 yılında Türkiye’de Çağdaş Sanat başlıklı bir konferans veren sanatçılar Erkan Ulu öğrencileri tarafından dikkatle izlendi.

Erkan Ulu: “Kazanabilecek öğrencinin kaybetmesine izin vermiyoruz”

Okulun kurucusu Erkan Ulu, sadece sınava değil hayata öğrenci hazırladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Uzun yıllar yüksek düzeyde akademik alt yapı ve tempolu eğitim ile öğrencilerimizin üst sıralardaki okullara girmesini sağladık. Son TEOG’da başarı oranımız yüzde 99.5 oldu. Kazanabilecek öğrencinin kaybetmesine izin vermiyoruz. 6 yıl önce Türkiye’de ilk defa iPad’le ders işleyen eğitim kurumu olduk. Veriler hem akademik açıdan, hem sosyal ve kültürel kazanımlar açısından başardığımızı gösteriyor.”

Baykam: “Okuyun, izleyin, gezin, sevdiğiniz işi yapın, medyayı bilinçli kullanın”


2 yaşından beri resim yaptığını 6 yaşında ilk sergisini açtığını belirten Bedri Baykam, öğrencilere öğütlerini şöyle sıraladı: “İnsan, sevdiği işi yaptığı zaman saate bakma ihtiyacı hissetmiyor. Sanata ilginiz varsa, bol bol okuyun ve sergi gezin. Tiyatroya, sinemaya gidin. Resim toplayın. Spor yapın. Arkadaşlıklarınızın değerini bilin. İnterneti, sosyal medyayı, doğru ve bilinçli kullanın. Unutmayın, dünyayı küçük fikirler değiştirir. Bir ülkenin prestiji sanatçısıyla artar.” Eğitimi sırasında “Özel Öğrenci” ünvanı alan, halen Unesco Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten ressam Nebahat Karyağdı da “Hayallerinizin peşinden gidin. Sanat insanları birleştirir. Sanata gereken önemi verin. Hedefe ulaşmak için çok çalışın” tavsiyelerinde bulundu. Sanattan siyasete kadar birçok konuda kendilerine yöneltilen soruları yanıtlayan iki sanatçı, söyleşi bitiminde öğrencilere imza dağıttı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>