>

GÜZELLİK

Antioksidan ve anti-aging

Günümüz insanının, günlük hayatında etkisinde kaldığı serbest radikaller, bünyenin vaktinden önce yaşlanmasına neden olmaktadır. Serbest radikaller...
 
   
 
 
     
Antioksidan ve Anti-Aging

Günümüz insanının, günlük hayatında etkisinde kaldığı serbest radikaller, bünyenin vaktinden önce yaşlanmasına neden olmaktadır. Bu serbest radikaller o kadar çoktur ve o kadar yaşamımızla iç içe dirki onların etkisinde kalmamak mümkün değildir.

*Bulunduğunuz ortamda siz içmesiniz bile sigara içilmektedir,

*Her insan TV seyretmekte, bir çok insan bilgisayar kullanmaktadır

*Stres, yaşantımızda kaçınılmaz bir serbest radikaldir,

*Güneş son dönemlerde tespit edilmiş en güçlü serbest radikaldir,

*Sağlıksız beslenme

*Sağlıksız yiyecekler

Yukarıda saydıklarımız, etkisinde kaldığımız serbest radikallerin bir kısmıdır.

Serbest radikaller hücrelerde tahribat yaparak organizmanın vaktinden önce yaşlanmasına neden olurlar ve bu erken yaşlanma en çok ta cildimizde görülür. Antioksidanlar, serbest radikalleri etkisiz hale getiren ve hücre tahribatını minimuma indiren savaşçılardır.

Dönem dönem cildimiz

Ergenlik dönemi ve erken gençlik dönemin de cildimizin yaşlanabileceğinizi aklımıza getirmeyiz. Ancak 20’li yaşlardan itibaren değişiklikler başlar ve sonraki yaşlarda artarak devam eder.

Gençliğimizde cildimiz kendini çok çabuk yeniler.28 günde bir yeni hücre üretilir,bu yeni hücreler cildin taze bir cildin oluşmasını sağlar.

30’lu yaşlarda yağ, kolajen ve elastin kaybı başlar, kuruma ve kırışıklıklar görülür,40’lıyaşlarda daha az sebum üretiriz özellikle kuru ciltlerde kırışıklıklar ve lekeler artmaya başlar. İşte bu yaşlardan itibaren daha yoğun bir bakıma ihtiyacımız vardır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>