>

GÜZELLİK

Başarılı makyaj nasıl yapılır?

Her kadın güzel makyaj yapmak ister, peki başarılı makyajın sırlarını biliyor musunuz? İşte püf noktaları…
 
   
 
 
     
YÜZÜNÜZDE KUSURLARI ÖRTMEK İÇİN YAPILAN MAKYAJ BAZEN AKSİNE YOL AÇABİLİYOR

Kadınların en büyük güzellik silahı makyaj. Yüzünüzde Cildinizdeki kusurları kapatır, kendinizi iyi hissettirir.Ancak bazen öyle hatalar yapılır ki makyaj sizi çirkinleştirir. Bir güzellik adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin..

DUDAK KALEMİNİN KOYU RENK OLMASI.

Koyu renk bir dudak kalemi fakat koyu renk bir rujla işe yarar. Başka türlü dudağınızın üstüne bir halka çizilmiş gibi durur. Bu hatayı düzeltmek için açık renk bir dudak kalemi ile dudak etrafındaki gölgeleri alın.

NEMLENDİRİCİDEN HEMEN SONRA MAKYAJA BAŞLAMAK.

Pudra, fondöten ya da kapatıcıdan hemen once nemlendirici sürdüyseniz makyajınız her yere bulaşır ve renkler birbirine karışır. Bu hatanın tekrarlanmaması için nemlendiriciyi sürdükten sonra 10 dakika bekleyin.

ÇOK AÇIK RENK KAPATICI KULLANMAK

Kapatıcının amacı yüzünüzde saklanması gereken lekeleri ve pürüzleri, göz altındaki morlukları yok etmektir. Eğer teninizden çok daha açık renk bir kapatıcı kullanırsanız saklamak istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu hatayı düzeltmek için cildinize uyan bir kapatıcı alın; mesela cildinizin bir ton açığı olabilir.

ALLIĞIN ÇOK KOYU RENK OLMASI.

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renk allık kullanırsanız emin olun istediğinizden çok daha fazla dikkat çekecektir. Ve koyu renk allık yüzünüzü kirli gibi gösterir. Doğal bir görünüm için çok koyu olmayan bir allık kullanın.

ÇOK PARLAK RENKLER KULLANMAK

Koyu pembe ya da turuncu özel bir gün için ideal seçim olabilir ancak günlük yaşantınızda bu renkler sizi hem çok abartılı hem de daha yaşlı gösterir. Bu hatayı düzeltmek için günlük hayatta daha doğal renkleri tercih edin; örneğin kahverengi, bej gibi. Bu tonlar her cilt tipine uyar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>