>

GÜZELLİK

Çalışan Kadınların Kalıcı Makyaj Yaptırması İçin 5 Önemli Neden

Modern dönemin çalışan kadınları için zaman çok şey ifade ediyor.
 
   
 
 
     

Yoğun geçecek zorlu bir güne hazırlanmak, giyimden makyaja kadar dış görünümle ilgili unsurları kapsayan prezantabl duruşu sağlamak bazen oldukça zor oluyor. Özellikle de yaşamın hızla aktığı ve zamanın çok değerli olduğu bu keşmekeşin içinde…

Kontür makyaj uygulamalarının çalışan kadınlar için kurtarıcı görevi gördüğünü ifade eden Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kalıcı makyajın avantajlarını anlatıyor.

Sabah saatlerinde makyaja ayrılan vakit yarıya iniyor

Çalışan kadınlar bilir ki, hayat çok erken saatlerde başlar. Çalışma hayatı ise sabahın ilk ışıklarından akşamın son saatlerine kadar bakımlı ve güzel görünmeyi bir nevi zorunlu kılar. Çalıştıkları iş kolları ve statüleri gereği sürekli bakımlı olmaları gereken kadınların, bu konuda harcadığı mesai azımsanmayacak kadar çoktur. Bu durumda devreye giren kontür makyaj uygulamaları, özellikle de kaş, dudak ve eyeliner kontür gibi işlemler makyaj rutininin en önemli unsurlarını aradan çıkararak makyaj süresinde önemli bir kısalma sağlar.

Sabah yapılan akşam bozulan makyajlar geride kalıyor

Sabah bin bir zahmetle yapılan makyajlar cilt yapısı, kullanılan ürün ve diğer dış etkenlerin de etkisiyle akıp, bozulabiliyor. Bakımlı olmak için yapılan makyaj bozulduğunda ise çok daha bakımsız ve özensiz bir görünüm yaratıyor. Bakımlı görünmenin olumlu izlenim için çok önemli olduğu iş dünyasında, bu durum çeşitli sorunları da beraberinde getirebiliyor. Kontür makyaj uygulamaları bir kere yaptırıldığında uzun vadede kalıcılık sağladığından makyajın bozulması veya akması gibi sorunlar ortadan kalkmış oluyor.

Özgüven sorunlarına etkili çözümler sunuyor

İş dünyası içinde bir kadının özgüvenli ve kendinden emin olması oldukça önemlidir. Çünkü özgüven ve özsaygı başarıyı da beraberinde getirir. Bu noktada kadınların kendinde beğenmedikleri bölgelere yaptıracakları küçük müdahaleler, sorunları nötralize ederek özgüven kaybını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Özellikle de kaş, dudak ve gözlerde rahatsızlık duyulan problemler, bu noktalara uygulanan kontür işlemiyle bir sorun olmaktan çıkıyor.

Kontür makyaj kaşlarda harikalar yaratıyor

İş dünyasında ifade çok önemlidir. Kişinin nasıl göründüğünü ve ifadesini karakterize eden kaşlar ise çok seyrek, dağınık, istenmeyen renkte olabilir. Yanlış uygulamalar kaşları küstürürken yaşa, hastalığa veya çeşitli sebeplere bağlı olarak kaşlarda dökülmeler görülebilir. Bunların yanı sıra kişinin sahip olduğu kaş formu, yüz şekliyle uyum sağlamayabilir. Bu noktada devreye giren kaş kontürü, gözleri çerçeveleyen kaşlara yeniden hayat verir. Yüzün şekline ve cilt tonuna uygun olarak belirlenen kaşlar ile bakışlar ve ifade sil baştan tanımlanır. Kişi, sürekli kaşını doldurmak zorunda kalmadığı gibi her zaman bakımlı bir görüntüye kavuşur. Sinirli ya da yorgun ifade yerine çok daha canlı ve taze bir görünüme kavuşur.

Dudaklarda estetik işlem olmadan dolgunluk sağlıyor

Sürekli dudak kalemiyle dudak hattını belirginleştirmek, daha dolgun bir görünüm yaratmak isteyen kadınlar için zor ve meşakkatli bir işlemdir. Kontür makyaj cihazları ve bitkisel boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen dudak içini renklendirme işlemi olan dudak kontürü ise dudaklarda istenilen etkiyi yaratmak için oldukça etkilidir. Bu noktada; dudak hattını çizmek, simetrik olmayan dudak formunu düzeltmek, daha canlı bir dudak rengine sahip olmak ve en önemlisi de estetiksiz dolgun dudaklar için dudak kontürü tercih edilebilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>