>

GÜZELLİK

Çekici Dudaklara Sahip Olmak İçin

Seksi ve çekici dudaklara sahip olmayı hangi kadın istemez ki?
 
   
 
 
     

Dikkat çeken dudaklarınız, erkek arkadaşınızı tahrik edebilir. Ancak dikkatli olmalısınız… Kırmızı dudaklarınızın onun yakasına veya dişlerinize yapışmasını istemezsiniz. Vereceğimiz tavsiyeleri dikkatle okursanız sade ve doğal renkleri bir kenara atıp daha yoğun tonlara bürünebilirsiniz.

DUDAKLARINIZI HAZIRLAYIN

Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar yoğun renkler için iyi bir tuvaldir. Pullanmayı ve kuruluğu önlemek için dudaklarınızı üç adımda hazır edebilirsiniz.

Öncelikle yoğun miktarda bir dudak kremi ile dudaklarınıza masaj yapın. 30 saniye kadar masaj yapmak yeterli olacaktır. Bu, aynı zamanda kan dolaşımınızı harekete geçirerek dudaklarınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracaktır.

Daha sonra kuru bir diş fırçasını veya ıslak bir havluyu dudaklarınıza sürterek ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Bir miktar şeker ile de dudaklarınızı parlatmanız mümkün (fazlalıkları dilinizle temizleyebilirsiniz). Şeker çabucak eridiği için narin cildinizi rahatsız etmeyecektir.

Rujunuzun akmasını engelleyecek kalıntıları temizlemek için bir kurutma kağıdı kullanarak veya yıkayarak üçüncü aşamaya geçebilirsiniz. Eğer dudaklarınızı hâlâ kuru veya çatlak hissediyorsanız ufak bir miktar nemlendirici kullanabilirsiniz.

RUJU UYGULAYIN

Şehvetli dudaklara sahip olmak için güzellik uzmanları, ruju direkt kullanmayı öneriyorlar. Ruju, dudaklarınızın ortasından başlayıp kenarlara doğru ilerleyerek uygulayın. Palyaço gibi görünmemek için köşelerden uzak durun çünkü renk o kısımlara kendiliğinden geçecektir.

En iyi uygulama şekli için dudaklarınızı gevşek tutun. Büzüştürmek rujun her noktaya eşit olarak dağılmasını zorlaştırır.

Önce bir kat sürün ve fazlalıkları almak için bir kurutma kağıdı kullanın. Daha yoğun bir renk için bir kat daha sürün ve sonrasında dudaklarınızı birbirine yapıştırmaktan kaçının.

RENGİ SABİTLEYİN

Rengin sabitlenmesini sağlamak için dudak kenarlarınızı renksiz bir dudak kalemi ile belirginleştirin.

Fazladan bir koruma için dudaklarınızın etrafına birkaç nokta kapatıcı sürebilirsiniz. Bir başka yaratıcı çözüm ise az miktarda aydınlatıcıyı alt dudağınızın ortasına uygulayın. Bu, dudaklarınıza ışıltı ve dolgun bir görünüm verir.

Cildinizin diğer bölgelerine yaptığınız makyajı abartmayın. En fazla iki kat siyah maskara ile dudaklarınızı dengeleyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>