>

GÜZELLİK

Cildiniz İçin 8 Adım

Mükemmel bir cilt için doğru bakımın yanı sıra 4 hafta sürecek bir sabıra da ihtiyacınız var. Ama sonunda tüm bunlara değdiğini göreceksiniz.
 
   
 
 
     

1- Her sabah ve her akşam TEMİZLİK

Sadece makyaj kalıntılarından değil cilt yüzeyinde biriken yağlardan da kurtulmanız gerektiğinden yüzünüzü düzenli olarak temizlememiz gerekiyor. Bildiğiniz gibi bunun için de sadece su yeterli değil. Kullandığınız ürünlerin yağ çözücü özellikte olmaları önem taşıyor.

2- Her sabah: NEMLENDİRİCİ

Cilde gereken nemi kazandırıyor ve onu zararlı dış etkenlerden koruyor. Sabahları temizlediğiniz cildinize uygulayın. Çünkü bu sırada gözenekler henüz açıktır ve yaptığınız bakımı absorbe etme kapasitesine yatkındır.

3- Her akşam: GECE KREMİ

Hücreler geceleri gündüze oranla 8 kez daha fazla bölünür, dolayısıyla cildin yenilenme süreci de bu sırada en yüksek seviyededir. Bu süre içinde cildi yapılandırıcı bir gece kremi kullanmak aynı zamanda kırışıklık oluşumunu azaltır.

4- Haftada iki kez MASKE

Bu küçük çok yönlü ürünler cildi ekstra nemlendirirken, rahatlatıcı ve derin temizleyici etkileriyle öne çıkarlar. Üstelik her cilt tipi için aynı sonuç geçerlidir; anında etki…

5- Haftada bir kez PEELİNG

Cilt yüzeyindeki ölü deri hücreleri cildin canlılığını azaltır ve mat görünmesine neden olur. Bunun dışında ürünleri de etkilerini yeterince göstermez. Peeling uygulaması yüzeyi temizler, kan dolaşımını harekete geçirir.

6- Bir hafta boyunca SERUM

Serumlar cilt için yüksek konsantrasyonlu bakımlardır. Cilt tipinize göre bir serum seçebilirsiniz; gerginleştirici, yoğun nemlendirici ya da rahatlatıcı… Her akşam düzenli cilt temizliğinin ardından (gece kremi sürmeden önce) cilde hafif parmak vuruşlarıyla ürünü yedirin.

7- Her akşam VÜCUT YAĞI

Cilt yağlarının bakım yapan etkileri tartışılmaz. Ama cilt tarafından tamamen emilmeleri için zamana ihtiyaç vardır. Kısa zamanda yumuşacık bir cilde sahip olmak istiyorsanız sabahları vücut losyonu, akşamları da vücut yağını nemli cildinize masaj yaparak sürün.

8- Haftada bir kez GÜZELLİK BANYOSU

Banyonun vücudun yanı sıra ruhumuzu da dinlendirici etkisi yadsınızamaz. Gözenekleri açıyor ve cildi ekstra bir bakıma hazır hale getiriyor. İdeal olanı ise 20 dakikalık bir sürede ve 36 derece sıcaklığı geçmemesi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>