>

GÜZELLİK

Cilt Bakımı Özen İster!

Cilt bakımı denilince ilk akla gelen yüz bakımı ancak bakımın tüm vücudu kapsaması gerekiyor…
 
   
 
 
     

Kış mevsiminde havadaki nem azalıyor, kalorifer, soba ve klima gibi cihazlar nem oranını daha da aşağıya çekiyor. Kış aylarında bulunulan ortamın kuruluğu, derideki nemin azalmasına neden olur. Bu nedenle, özellikle kış aylarında cilt, uygun ürünlerle düzenli olarak nemlendirilmelidir.

Erken yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik cilt bakımı, temizlik ve nemlendirme, yaşa, cinsiyete ve deri tipine göre değişiyor, derinin yıpranmasının önüne geçebilmek için özellikle yüzün günde bir defadan fazla yıkanmaması gerekiyor. Bu durum, derinin kendini toparlaması açısından çok önemli.

Cilt temizliğinde, cildin PH değerine uygun tıbbi temizlik ürünlerinin kullanılması gerekir. El temizliği için kullanılan sabunların, yüz temizliği için kullanılması son derece yanlıştır. Çünkü el derisi, yüze oranla daha kalındır. Günde birkaç kez duş alma alışkanlığı, sık sabun kullanımı nedeniyle cilt kuruluğunu artırır. Özellikle çok sık duş alan kişiler, cilt bakımlarını ihmal etmeyerek, banyodan sonra mutlaka nemlendirici kullanmalılar.

Cildin yağlı olması, nemle karıştırılmamalı. Yağlı cilde sahip kişiler de kış aylarında nemlendirici kullanması gerekiyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>