>

GÜZELLİK

Ece İçen’den Kış Güzelliğinin 10 Küçük Sırrı

Havaların soğumasıyla birlikte kışın etkilerini cildimizde görmeye başladık.
 
   
 
 
     

Kuru havalarda yüzümüzün dışında dudaklarımızın, ellerimizin ve saçlarımızın bakımına da özen göstermeliyiz. Güzellik konusundaki videoları ile sosyal medyanın en popüler Youtuber’larından biri olan Ece İçen, kış ayları için küçük ama etkili güzellik sırlarını paylaştı.

1. 1. Dudak peelingini ihmal etmeyin

Kurumuş ve çatlamış dudaklar güzel görünmediği gibi çok ta rahatsız hissettirir. Bal ve Türk kahvesini karıştırarak dudaklarınıza dairesel hareketlerle uygulamanız hem kurumayı önler hem de çatlayan yerlerin onarılmasına yardımcı olur.

1. 2. Sağlıklı cildin ilk adımı nemlendiricidir


Nem miktarı kışın daha az olduğu için bu aylarda nemlendiricilere daha fazla iş düşüyor. Cildinizin günlük nem ihtiyacını tamamen karşılayan doğru nemlendirici ile cildinizi kışa hazırlayabilirsiniz.

1. 3. SPF her zaman bizimle

Genel bir algı SPF koruma faktörüne bir tek yazın ihtiyacımız olduğu yönünde olsa da kışın da UVA ve UVB ışınları tüm gücüyle cildimize zarar vermeye devam ediyor. Kullanacağınız ürünlerde SPF korumasına da dikkat ederek cilt lekeleri ve kırışıklıklara erken müdahale edebilirsiniz.

1. 4. Gözleriniz kızarmasın


Rüzgar ve kuru hava hassas gözler için pek iyi bir kombinasyon olmasa da ilaçsız tuzlu gözyaşı damlaları ile gözlerinizi nemlendirerek kızarmayı önleyebilirsiniz.

1. 5. 20 dakika çok fazla


Soğuk havalarda sıcak su ve buhar banyosu kendimizi iyi hissettirse de cildinizin kurumasına neden olur. Pul pul görüntüyü önlemek için duştan sonra vücut yağı kullanmaya ve duş sürenizin 10 dakikayı geçmemesine özen gösterin.

1. 6. Her zaman bakımlı ayaklar

Nemlendiriciler ısıyla uygulandığında çok daha etkilidir. Nemlendirici uyguladıktan sonra yumuşak ve sıcak tutan bir çorap giyerek ayaklarınızın kurumasını önleyebilirsiniz. Haftada 1 kere ponza taşı ile ayaklarınıza masaj yapmak ölü derilerin birikmesini engeller.

1. 7. Saç kremi iyi bir tercih

Saçlarınızın nemlendiricisi saç kremleri kış aylarında elektriklenmeyi azalttığı gibi taramada da kolaylık sağlar. Saç uçlarındaki kırılmalar için bir kaç damla zeytinyağı ile geniş dişli bir taraktan yardım alabilirsiniz.

1. 8. Burun kızarıklığına dikkat

Soğuk havalarda kılcal damarlarımız kan akışının hızlanması için genişler ve burnumuz kızarır. Ortam değişikliğine bağlı oluşan ısı farkı kılcal damarların çatlamasına ve kalıcı kızarıklıklara sebep olabilir. Burnunuza yapacağınız sıcak (ama çok sıcak değil) kompres bu durumu engelleyecektir.

1. 9. Dirsekler çürümesin


Dirsek, diz, topuk gibi eklem üzerindeki cilt o bölgelerdeki kemiğin baskısını hafifletmek için daha kalındır. Bu fazladan dokunun olması harika ancak kurumuş dirsekler hem rahatsız eder hem de güzel görünmez. Gece yatmadan önce uygulayacağınız vazelin dirseklerinizin yumuşak kalmasını sağlar.

1. 10. Elleri unutmayalım


Kışın olumsuz koşullarından en çok etkilenen yerlerden biri de muhakkak ki ellerimizdir. Yüksek nem içerikli kremler ve açık havada eldiven kullanmaya özen göstermek bu durumu tamamen önleyecektir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>