>

GÜZELLİK

‘Fotojenik Değilim’ Diye Üzülmeyin

Herkes fotojenik değildir ama fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlayacak hileleri uygularsanız, sonuç sizi mutlu etmeye yeter de artar bile…
 
   
 
 
     

RUJ SÜRÜN

Böğürtlen tonlarında ışıltılı bir ruj herkese yakışır. Flaş patladığında sizi donuk gösterecek bej tonlardan ve sert gösteren aşırı parlak renklerden uzak durun.

POZ VERİRKEN PARA DÜŞÜNÜN

Eskiden ‘333’ demek, fotoğraf çektirirken güzel görünmek için iyi bir yoldu. Uzatarak söylenen ‘i’ harfi, ağız kenarlarını yukarı kaldırdığı için ‘Money’ sözcüğünü tercih edilmeli. Bu kelimeyi söylerken göz çevrenizde oluşan minik çizgiler içten gülümsediğinizi gösterir.

BOYNUNUZU UZATIN

Yüzünüzü hafifçe ileri uzatın. “unu yaparken kendinizi komik hissedebilirsiniz ama yüzünüzü daha ince gösterdiği ve gıdınızı gizlediği de bir gerçek.

GÜNBATIMINI BEKLEYİN

Dış mekân çekimleri için en iyi zaman gün batımıdır. Bu saatlerde, ışık sizi çok güzel gösterir. Aşağıya doğru daha az gölge oluşacağından, gözaltlarınızdaki torbalar fotoğrafta görünmez, aksine güneş, gözaltındaki bölgeyi aydınlatır ve daha genç görünmenizi sağlar.

EN İYİ POZUNUZU ÖĞRENİN


Bazılarının sağ, bazılarının ise sol profili daha iyi görünür. Eski fotoğraflarınızı alıp hangilerini en çok sevdiğinize bir bakın ve bundan sonra fotoğraf çektireceğinizde o pozu verin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>