>

GÜZELLİK

Güzelliğin 4 Büyük Düşmanı

Güzelliğinizin düşmanlarını tanıyın ve güzelliğinizi gölgelemekten kaçının.
 
   
 
 
     

TIRNAK VE TIRNAK ETİ YEMEK;

Tırnak etlerinizi nemlendirerek, yumuşak tutmaya özen gösterin. Böylece onları koparmaya gerek duymayacaksınız. Düzenli olarak nemlendirici ve tırnak eti yağları ile tırnak diplerinize masaj yapın. Banyo yaptıktan sonra yumuşayan tırnak etlerinizi özel spatula yardımıyla geriye doğru itin.

SİVİLCELERİ SIKMAK;

Sivilcenizin çıktığını fark ettiniz ve ondan kurtulmak istiyorsunuz. Kesinlikle ellerinizi ondan uzak tutmayı öğrenmelisiniz. Kendinize engel olamıyorsanız, normal şartlarda iki veya üç günde iyileşen bir sivilcenin sıktığınız zaman bir hafta veya daha fazla zamanda iyileştiğini, üstüne üstlük sıkma işlemi sırasında bakteri kaparak yüzünüzde enfeksiyona sebep olabileceğini unutmayın.

MAKYAJI VE YÜZÜ TEMİZLEMEDEN UYUMAK;

Özellikle maskaranızı ve göz makyajınızı silmeden uyumanız, uyandığınızda gözlerinizin şişmesine neden olacağı gibi, gözlerinizin enfeksiyon kapmasına da yol açabilir. Tıkanan gözenekler yüzünüzde aknelere ve cildinizde matlığa sebep olur.

SAÇ RENGİNİ SÜREKLİ DEĞİŞTİRMEK;


Saçlarda yapılan renk değişiklikleri bazen sizi güzelleştirebilir ama çok sık tekrarlarsanız saçlarınız yıpranır ve kendinizi sevmediğiniz imajını doğurur. Saçlarınızdan sıkıldınız mı, o zaman radikal değişiklikler yerine, yeni makyaj teknikleriyle görüntünüzde farklı bir hava yaratabilirsiniz

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>