>

GÜZELLİK

Ter Kokusunu Önlemenin Yolu

İşte ter kokusunu önlemenin yolları...
 
   
 
 
     

Yaz aylarında en sık karşılaşılan bu durum büyük çoğunlukla erkeklerde görülmekte. Bu durumun sebeplerine gelince ilk olarak erkeklerin bakımlarına yeterince dikkat etmemeleri gösterilebilir. Çoğunlukla koltuk altı bölgesinden yayılan kötü kokunun kaynağı bölgede ki ter bezleridir. Buna birde koltuk altı kılları eklendiğinde dayanılmaz koku kendini daha dayanılmaz bir biçimde göstermeye başlıyor. Toplu taşıma araçlarında, kalabalık ortamlarda insanları ciddi biçimde rahatsız eden bu durumun önüne geçmek mümkün.

Öncelikle terleyen bölgelerin temizliği sağlanmalıdır. Genital bölge ve koltuk altı bölgesi bunların başlıcalarıdır. Haftalık olarak koltuk altı bölgesinin temizliği yapılmalıdır. Duş esnasında koltuk altı bölgesini iyice sabunlanmalıdır. Ayrıca her sabah koltuk altı bölgesini bol sabunlu su ile yıkadıktan sonra roll-on, deostick gibi kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünler hem koltuk altı bölgesinde hijyeni sağlayacak hemde kötü kokuların önüne geçecektir.

Ter kokusunun birbaşka sebebi ise gündelik kıyafetler giymemektir. Siz gün içinde farkında olmasanız bile vücudunuzun dışarıya attığı su buharı kıyafetlerinize siner. Akşam kıyafetlerinizi kokladığınızda belki burnunuza herhangi rahatsızlık verici bir koku gelmeyebilir fakat aynı kıyafeti ertesi gün giydiğinizde terlemeye başladığınız az kötü koku etrafa yayılmaya başlayacaktır. Bu nedenle kıyafetlerinizi günlük olarak değiştirmeli hatta iç çamaşırlarınızı da günlük olarak değiştirmelisiniz.

Yaz aylarında her gün duş alarak temiz giyindiğiniz müddetçe bu tür hoş olmayan durumlardan kendinizi kurtarabilirsiniz. Bizden uyarması. Sonra otobüste, cafede, orda burda yan yana durduğunuz kız neden size cevap vermedi diye pişman olursunuz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>