>

GÜZELLİK

Yılbaşı Gecesine Özel Akmayan Makyaj

O gece çılgınlar gibi eğlenecek ve terleyeceksiniz… İşte bu yüzden yılbaşı gecesine özel akmayan makyaj yapmanın püf noktaları...
 
   
 
 
     

Akmayan bir makyaj için bazı ipuçları var. İster özel geceler için uygulanan kalıcılığını uzun süre koruyan bir makyaj yapın, ister hafif günlük bir makyaj uygulayın, bu kolay tekniklerle yüzünüzün sabahtan akşama kadar taze görünmesini sağlayabilirsiniz.

KAPATICI

Kapatıcıyı gözaltlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

KREM ALLIK

Ürünleri krem formunda kullandığınızda, miktarı az tutmak iyi olacaktır. Bunun nedeni ürünün kıvamıdır. Yani allıktan bahsediyorsak, allığın krem içeriği bunun yüze kolayca yayılmasına sebep olur. Bunu önlemek için de allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza gene toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allık yanaklarınızda kalır, etrafa yayılmaz.

GÖZ KALEMİ

Göz kaleminin dağılması normaldir. Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçınmanız gereken bir şey varsa, o da göz kalemini sabitlemeye çalışıp, dağılmasını önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dağıldığında çok daha seksi bir hava katar. Onu sabitlemeye çalışmak, daha kati ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyeliner'ları kullanın.

DUDAK BOYASI

Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar.

Hazırlayan: Gözde Tura / Cosmoturk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>