>

KÖŞE YAZILARI | BURCU MERİÇ

İşte Sır Bu!

Hayatıma tam olarak ne zaman girdiğini anımsayamadığım Çekim Yasası hala hayatımın odak noktası. (Burcu Meriç)
 
   
 
 
     

Hayatıma tam olarak ne zaman girdiğini anımsayamadığım Çekim Yasası hala hayatımın odak noktası.Yıllar önce The Secret ile başlayan maceram, kitabı okudukça yanına başka notlar, kitaplar, filmler, araştırmalar ekledikçe büyüyerek ve keyiflenerek devam ediyor. Etramızda fazlasıyla olan negatif düşünce meraklısı insanlara inat, ben her zaman Çekim Yasası’nın olumlu izlerini hayatımda hissettim. Kimine göre deli saçması kimine göre para tuzağı olan herkesin iyi kötü bir fikri olduğu bu yasa, çeşitli olumlamalar yaratmayı ve hayatınızın içinde yer alan olumsuzlukları hayatınızdan uzaklaştırmayı size öğretmeyi hedefliyor.

Konu ile ilgili onlarca kitap okudum, bu süre içerisinde hayatımı birebir Çekim Yasası’na bağlamayıp, isteklerimin gerçekleşmesi için çaba harcamayı da ihmal etmedim. Sadece keyifli, hayat rutininizi değiştirecek, size pozitif davranışlar kazandıracak yasa ile sadece istediklerimi hayal ettim ve gözümde canlandırdım. Hiç beklemediğim zamanlar beklemediğim şeyler yaşadım. Yıllar sonrasına hedeflediğim şeyler bir anda yaşamımda oluşmaya başladı. Öğrendim ki evrenin zaman kavramı yokmuş. Ağzınızdan çıkması, hayalinizde isteyerek ve hissederek betimlemeniz, tüm bunları yaparken devamlı çabalamanız evren için yetiyor da artıyor ve hemen sizin dileklerinizi gerçekleştirmek için emrinize amade oluyor.Çekim Yasası’na inanmayan ve bu fikre karşı insanlardan Afrika’da açlığa çare bulmak, tedavisi henüz mümkün olmayan hastalıklara şifa olmak, sayısal lotoyu tutturmak gibi konularda birçok öğüt duyabilir, zaman zaman onlara hak verebilir fakat inatla kendinizi bir parça iyi hissetmenin ve farklı şeyler öğrenmenin eğlenceli olduğunu düşünebilirsiniz. Ölümler, hastalıklar, fakirlik, insanlara ve hayvanlara yapılan eziyetler tabii ki sizin olumlu ya da olumsuz düşünmenizle birden ortadan kalkmaz ama olumlu davranmanın da kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum. Sır sizden sadece hayatınızdaki olumsuz cümleleri yok etmenizi istiyor; yapamam, edemem, izin vermezler, beceremem kelimelerini hayatınızdan çıkarmanızı ve başarıya kapılarınızı açmanızı öneriyor. Mantıklı bakıldığında zaten bu cümlelerin hayatımızda gereksiz yere yer kapladığını ve bizleri sınırlandırdığını görebiliriz.

‘Düşünceler somutlaşır’ diyen yasanın işleyişi isteklerinizi net bir şekilde dile getirmeye, isteklerinizi dile getirirken olumsuz cümlelerden ve tanımlamalardan kaçınmaya, hedeflediklerinizi gözünüzde canlandırmanıza ve canlandırırken keyif almanıza bağlı.

Yüzyıllar öncesine dayanan Çekim Yasası’nın tarihte birçok izi bulunuyor. Kavimlerden bu yana bazı düşünürlerin, mucitlerin ve yasaya inananların söylediklerini şaşırarak okuyacağınıza eminim:

Zihinsel kuvvetlerin titreşimleri en hassas, dolayısıyla varoluşa dair en güçlü titreşimlerdir. (Charles HAANEL)

Aklın düşünebildiği her şey kazanılabilir. (W. Clement STONE)

Hayal etmek her şey demektir. Hayatın size getireceklerinin bir ön gösterimidir. (Albert EINSTEIN)

Olduğumuz her şey, düşünmüş olduklarımızın sonucudur. (BUDDHA)

Zihnininizde canlandırabildiğinizi, ellerinizde de tutabilirsiniz. (Bob PROCTOR)

Neye karşı koyarsan, o ısrarla olmaya devam eder. (Carl JUNG)

Güce dair gerçek sır, onun bilincinde olmaktır. (Charles HAANEL)

Sevgiler…

Burcu MERİÇ
http://sehirkasifi.blogcu.com


BURCU MERİÇ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>