>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Emre Çiçek

Ameliyatsız Liposuction

İçine sığamayacağınız elbise, vücudunuzda mükemmel durmayacak bikini kalmayacak. (Dr. Emre Çiçek)
 
   
 
 
     

Challenger adı ile bilinen yöntem dünya ile aynı anda Türkiye’de. Challenger cavitation cihazı ile tek seansta bile 'lipo-suction'a benzer sonuçlar almak mümkün oluyor. Tüm dünyada ameliyatsız liposuction mucizesi adı ile lansmanı yapılan bu cihaz haftada ortalama seans sonrası 1.5-2 kg yağ kaybını sağlıyor. Üstelik ameliyat, ağrı, sızı veya benzeri bir yan etki olmadan.

Challenger sistemi ultrasound enerjisini kullanarak yağları parçalayan bir yöntem. Tavsiye edilen uygulama öncesinde uygulama yapılacak kişinin vücut ölçülerinin alınması ve işlem yapılacak bölgenin mutlaka fotograflanması gerekliliği.

Ardından problemli bölgeye yapılan maksimum 40 dakikalık bir uygulamanın ardından tekrar yapılan ölçümlemenin sonucu ise tek kelime 'şaşırtıcı'. Ortalama 2-10 cm. Arasında incelme. Bu şimdiye dek bilinen hiçbir yönteme benzemiyor. 7-10 gün aralıklarla toplam 6 seans yapılan uygulama tamamlandığında ise vücutta ciddi bir incelme (minimum 2 beden) ile birlikte 'portakal kabuğu' görünümünde yani sellülitte %90'a varan azalma tespit ediliyor.

Ciddi bir zayıflama yöntemi olan challenger işlemi sırası ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallarda var elbette. Uygulamayı takip eden 5 gün içerisinde yağ tüketilmemesi ve minimum 25 dakika süre ile yürüyüş, koşu, aerobik vb. Efor harcatan bir aktivite yapılması gerekiyor.

Sonra ne mi olacak??? İçine sığamayacağınız elbise, vücudunuzda mükemmel durmayacak bikini kalmayacak ve 2010 ‘çok güzel’ olacak…

--

Dr.M.Emre ÇİÇEK
MEDİKAL ESTETİK UZMANI
Abdi İpekçi Cad.No:5/3
Arzu Apt Kat2
NİŞANTAŞI/İSTANBUL
0 212 296 28 80/81
www.emrecicek.com


Dr. Emre Çiçek
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>