>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Mustafa Karataş

Çaktırmadan Estetikli Ama Erkeksi

Estetik Operasyonların Sadece Kadınlar İçin Olduğunu Mu Sanıyorsunuz? Bir daha Düşünün. (Dr. Mustafa Karataş)
 
   
 
 
     

Erkek Hastalara Uygun Hazırlanan Tedavi Protokolleri İle Çaktırmadan Estetikli Ve Bir O Kadar Da Masculen Olmak Mümkün.

Daha önceleri, erkek estetiği saç kesimi ve sakal taraşı üzerine sürülen bir traş losyonun dan öteye gitmiyordu. 10 yıl öncesinde ise, erkek berberlerinde manikür ve pedikür ile karşılaştık. O dönemlerde spor salonları body building yapan aşırı kaslı erkeklerin hayranlıkla izlendiği yerlerdi. Kısıtlı bir alanda antremanlarını yapan bu kas makinelerinin çevresinde de sezona göre artış gösteren zayıflamaya çalışan aşırı kilolu bahtsız bayanlar doluydu. Diğer taraftan zayıflamaya çalışan erkekler maksimumda bir diyetisyen kontoroline giderler daha iyimser olmak gerekirse de diyetisyen konturoline birde sahilde yürüyüşü eklerlerdi.

Hızla akan zaman kadın estetiği ile birlikte erkek estetiğini de değiştirdi en basit örnekle beden estetiği için harcanan çabaya bakıldığında değişim çok açık. Spor salonlarındaki fit görünümlü kadın kadar erkeğinde var olduğu bir gerçek. Obezite artıyor spor salonları dolu ama spor merkezlerinde obez sayısı az. Ters orantı gibi görülse de artık yaşın önemsiz olduğu çağımızda erkeklerde fit hallerini korumak için inanılmaz bir çaba gösteriyor.

Tabii ki sadece vücut estetiği değil yüz estetiğinde de erkek trendleri oluştu. Artık erkek burun estetiği bile farklı değerlendirilmekte. Hepimiz görüp şahit olmuşuzdur bir erkeğe hiç de yakışmayan aşırı feminen hokka gibi burunların varlığını. Bu konuda da artık erkekler çok dikkatli

Medikal estetik konusuna gelindiğinde ise erkek uygulamaları lazer epilasyon ile başladı. Fakat botox yada dolgu uygulamalarına geçiş çok yeni. Feminen ifadeler yerine daha masculen bir yüz yakalamak için hanımların en büyük silahı bu iki kolay uygulama erkeklerinde hizmetinde. Daha çıkık ve sert hatlı bir çene, hafif içe çökük yanaklar ve dik bakışlı kaşlarla masculenlik dahada artmakta. Uzakdoğulu bayanların yuvarlak yüzlerini ovalleştirmek için kullanılan botox tekniğinde elde edilen başarı bu konuda erkek hasta üzerinde hafif çökük bir yanak elde etmek için kullanılmaya başlandı. Yine kalıcılık süresi 6 yâda 8 ay süren hyalüranik asit dolgu maddeleri ile çene sivriliğinin sağlanması ve köşelendirilmesi mümkün oldu. Böylece daha erkeksi hatlara sahip yüz yakalanabilmekte. Sonuç itibariyle yapılan tüm işlemleri cazip kılan bir diğer avantaj hiçbir istirahat gerektirmemesi ve izsiz olması.

Elbette düzgün hatlarla çerçevelediğiniz bir yüzü en iyi gösteren bir diğer ayrıntı sıkı ve nemli görünen bir cilttir. Burada yine erkek hastalarda kristal peeling ve vitamin therapy ler yer almakta tek bir seansda bile sıkılık nem ve canlılık veren bu tedavilerde elbette belirli periyotlarda tekrarlanmalı.

Erkek hastalara uygun hazırlanan tedavi protokolleri ile çaktırmadan estetikli ve bir o kadar da masculen olmak mümkün.


Dr. Mustafa Karataş

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>