>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Serdar Beten

Karın, Kol ve Kalça Germe Ameliyatları

Karın Germe, Kol Germe ve Kol Sarkıklarının Giderilmesi, Uyluk ve Kalça Germe Ameliyatları Op. Dr. Serdar M. Beten`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Op. Dr. Serdar M. Beten
Bruxelles Plastik Cerrahi
Tel:  (0212) 351 51 71
beten@superonline.com

KARIN GERME [ABDOMINOPLASTY]

Orta alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınması, karın ön duvarı kaslarının gerginliğe kavuşturulmasını içeren bir ameliyattır.

Özellikle doğumlardan sonra, diyet ve egzersizlerle giderilemeyen karındaki yağ fazlalığı ve deri gevşekliklerinin giderilmesini ve düzgün bir vücut yapısına sahip olmak için yapılır.

Doğumlardan sonra karın derisinin elastikiyeti kaybolduğundan derideki sarkmalara ek olarak bu bölgede yerleşen yağların giderilmesi için yapılan egzersiz ve diyetlerle kilo verilebilir, ancak bu bölgelerde erime ve düzelme olmaz. Ancak yapılacak bir operasyonla düzgün bir karın yapısına sahip olunur.

Özellikle yemeklerden sonra karın bölgesinde kabarıklık daha da belirginleşir, kıyafetlerden kendini gösteren olumsuz, taşmış karınlar ortaya çıkar. Gereğinden fazla olarak görüntü verir ve belin inceliğini ortadan kaldırır.bu operasyon ile bu sıkıntılarda ortadan kalkar.

Genel anestezi altında yapılır.3-3,5 saatlik operasyondur. Bir veya iki gün hastanede kalır. İzler bikini çizgisinin içinde kalınır ve 6 ay ile 1 yıl içinde kaybolur.ilk birkaç gün ağrı olur ağrı kesici ile giderilecektir. 10-15gün içinde iyileşir. Bir iki ay süreyle korse kullanılır.

KOL GERME VE KOL SARKIKLARININ GİDERİLMESİ [BRACHIOPLASTY]

Kollarda meydana gelmiş sarkıklığın giderilmesi ameliyatıdır. Yaşlanma, deri kalınlığı ve elastikiyetinin zaman içinde kaybı ile karakterizedir. Değişikliğe uğramış derinin sarkıklığı alttaki yağ, kas ve kemik dokularının erimesi ile artmaktadır.

Yaşlılıkta, aralıklı kilo verme ve yer çekimine bağlı olarak kol arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. (Sarkıklık ile birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişiler arasında farklılık gösterir).Kol germe ameliyatları her iki kol için bir saatlik süreyi içerir. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.. İz koltuk altında kalır ve dışardan görünmez. 10 gün içerisinde iyileşir.

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu olgularda liposuction ile başarılı sonuç elde edilebilmektedir. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise kol germe ameliyatı yapılmalıdır. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden hekimi mutlu kılacaktır.

UYLUK VE KALÇA GERME AMELİYATLARI [THIGH LIFTING]

Uyluk ve kalça bölgelerinde sarkmış bulunan gevşek deri ve yağ dokusunun varlığı görünümü bozar.Özellikle kısa boylu ve uyluk dış yöresindeki (halk arasında basen diye adlandırılan bölgeler) yağ birikintileriyle kalçalar daha büyük görünürler. Dokulardaki gevşeme ve sarkmalarda özellikle kilo alıp verme , güneş ve yaşlanma gibi etkenler sonucunda kalça düşüklüğü oluşur.

Cerrahi işlem ve beraberinde liposuction ile kalça sarkıklığı ve düşüklüğü dokular gerginleştirilerek kontur verilerek başarılı sonuçlar alınır. Genel anestezi altında yapılır.. Hastanede bir gün kalınır ve bir hafta içerisinde iyileşme sağlanır.

Op. Dr. Serdar M. Beten
Bruxelles Plastik Cerrahi
Tel: (0212) 351 51 71
beten@superonline.com


Dr. Serdar Beten
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>