>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Zeynep Cingü Meriç

İhtiyarlamadan Yaşlanmak İstemez Misiniz?

Eğer bir önlem almazsak, ihtiyarlamamız ve yaşamın güzelliklerinden uzaklaşmamız kaçınılmazdır.
 
   
 
 
     

Yaşadığımız yıllar kaçınılmaz olarak hem fiziksel hemde zihinsel yıpranma ve yorgunluğu beraberinde getirir. Eğer bir önlem almazsak, ihtiyarlamamız ve yaşamın güzelliklerinden uzaklaşmamız kaçınılmazdır.

Vücudumuzda, yıllar içinde meydana gelen değişimler ve yıpranmalar sonucunda, hiçbirşey eski ergenlik yada gençlik yıllarında olduğu gibi değildir. Ancak kimimiz sağlıklı ve zinde bir şekilde, yılların verdiği tecrübe ve yaşanmışlıkları da katarak, hayatın tadını çıkarırken, kimimiz yaşlılıkla beraber gelen sağlık sorunları ve problemlerle boğuşarak yaşamın sunduğu güzelliklerden uzaklaşmaktayız.

Son yıllarda, artık duymayan kimsenin kalmadığı, sihirli bir kelime karşımıza sürekli olarak çıkmakta ; ANTİ AGİNG ...

1990'lı yıllarda gündeme gelen Anti Aging kavramı, 2000'li yıllarda adeta bir yaşam felsefesi haline geldi. Tam Türkçe karşılığı Geriye Yaşlanma.

Bu konuda doğrusuyla, yanlışıyla bir çok şey önerilmekte, bir çok tedavi uygulanmakta. Ancak şimdi şöyle bir düşünelim. Zaman hepimiz için ilerliyor ve bu süreçte vücudumuz da yaşlanıyor ve çeşitli hastalıklar ile mücadele ederken yaşam kalitemizin ne kadar bozulduğunu çok sonraları fark ediyoruz. Halbuki daha bu hastalıklar başlamadan kendimiz için yapabileceğimiz pek çok şey var. Ozonterapi de bunlardan biri. Ben Ozonterapinin "İhtiyarlamadan yaşlanmamızı sağladığını'' düşünüyorum. Daha zinde daha aktif ve sağlıklı olup yaşıtlarımızdan daha genç görünebiliriz. Bu da sağlığımızı korurken, ozonterapinin bize aynı zamanda sağladığı ekstra bir avantajdır.

Anti Aging konusunda, vücudun ihtiyacı olan çeşitli vitamin ve minerallerin kontrollü bir şekilde kullanılması, fiziksel aktivitenin düzenlenmesi ve en önemlisi tamamen doğal bir yöntem olan Ozonterapi uygulamaları ile ihtiyarlamadan, sağlıklı ve zinde kalarak yılların olumsuz etkilerini tersine çevirmek, giderek yaygınlaşan ve sizin için adeta mucizeler yaratabilecek bir yaklaşım.

Ozon; aslında doğanın en etkili temizleme mekanizmasıdır. Vücudumuzun ürettiği metabolik artıklar ve yaşlanma faktörlerinin, yine vücudun kendi doğal yöntemleri ile temizlemesine ve olumsuz etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon tedavisine çok iyi yanıt verir. Ozonun sağladığı, kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma akivasyonu sonucu ortaya çıkan genel iyilik hali ile kişiler kendilerini yenilenmiş hissetmektedirler.

Ozon fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır. Ozon uygulamaları, oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini harekete geçirir ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücrelerini harekete geçirir, böylece bağışıklık sistemi güçlenir vücudun savaşma ve yenilenme gücü artar.

Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak için kullanılmaktadır.

Özetlemek gerekirse, Ozonterapi bu konuda bize neler sağlamaktadır ?

- Uyku problemini en aza indirmekte
- Hafızayı güçlendirmekte
- Vücuttaki yağ kitlesini azaltıp kas kütlesini güçlendirmekte
- Cinsel gücün yeniden kazanılmasını sağlamakta
- Şeker ve kolesterolün sabit tutulmasını kolaylaştırmakta
- Kemiklerimizin gücünü artırmakta
- Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamakta
- Cildi toparlamakta ve elastikiyetini artırmakta

Tüm bu olumlu, gözle görülür etkileriyle Ozonterapi, Gençlik Aşısı olarak kabul görmeyi fazlasıyla haketmektedir.

Ozonterapi ve Anti Aging uygulamalar konusunda, merak ettiklerinizi sormaktan ve cevap aramaktan çekinmeyin. Unutmayın, hiçbirşey için geç kalmış sayılmazsınız !

AİLEM EVDE BAKIM MERKEZİ
Telefon: 0 212 437 08 84
Web: www.ailemevdebakim.com


Dr. Zeynep Cingü Meriç
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>