>

KÖŞE YAZILARI | ÖZCAN KANDEMİR

“Samimiysen konuşalım”

"Samimiyeti çoğumuz severiz. Çünkü, samimiyet sıcaklık demektir, güven hissi uyandırır ve kişinin içini olduğu gibi açmasına olanak sağlar."
 
   
 
 
     

Samimiyeti çoğumuz severiz. Çünkü, samimiyet sıcaklık demektir, güven hissi uyandırır ve kişinin içini olduğu gibi açmasına olanak sağlar. Ama kaç kişiyle samimi bir sohbet oluşturabilirsiniz ? Bu güveni sağlayabilirsiniz? Kolay değil ama olanaksız da değil.

İşte Gazeteci Dilek Kaykılar bunu başarmış ve samimiyetle konuştuğu ve kendisine yüreklerini samimiyetle açan kişilerle yaptığı söyleşileri de bir kitapta toplamış. Truva Yayınlarında çıkan bu kitabın adı “Samimiysen Konuşalım” Akıcı bir dille yazılan ve bir solukta okunan bu kitapta,. yakın geçmişin içinde yer alan, siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve yazarlarla yapılan söyleşiler yer alıyor. Bu kişileri hepiniz, güncel yaşamdan, televizyonlardan veya medyadan tanıyorsunuz. Ancak .bu kitapta bilmediğiniz yönlerini bulacaksınız.

Kimler mi var? Benim ilgimi çeken birkaç ismi kopya olarak vermek istiyorum. Çok sık röportaj vermeyen Aziz Nesin’le iki kez evlenen Meral Çelen kendisinden 20 yaş büyük olan Aziz Nesin’i ve evliliğini anlatıyor,
Sivri konuşmalarıyla ünlü, Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu, “Bülbülün çektiği dili belası” diyerek valiliği sırasında neler yaşadığını anlatıyor. Yazdığı yazılarla her zaman gündem oluşturan Hıncal Uluç, Mehmet Ali Birad, Fatih Altaylı, Nuriye Akman, gibi gazeteci ve yazarlar meslekleriyle ilgili ilginç anılarını anlatıyorlar.

Sanatçılara meraklıysanız sizin için de ilginç kişiler ve konular var bu kitabın içinde. Örneğin: İbrahim Tatlıses, Tarık Akan, Sevda Ferdağ, Müjde Ar, Nurseli İdiz, Nesrin Topkapı, Ahu Tuğba ve Küçük Onur samimiyetle yüreklerini açmışlar bu söyleşilerde. Bunların yanı sıra daha adlarını yazmadığım kişileri de bulacaksınız.. Dilek Kaykılar’ın toplam 24 röportajdan oluşan bu kitabını eminim zevkle okuyacak ve uzaktan uzağa tanıdığınız, belki de hayran olduğunuz bu kişilerin bilmediğiniz yanlarını öğreneceksiniz.

Özcan Kandemir


 


ÖZCAN KANDEMİR
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>