>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Daha Yolun Başındayız Diyerek Ertelemeyin

"Yeni bir ilişkiye başlamak her zaman zordur." (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Yeni bir ilişkiye başlamak her zaman zordur, karşılıklı anlayış ve çaba gerektirir. Bu kritik başlangıç evresinde karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımak için bu soruların cevabını aldığınızdan emin olun:

Eski eşin hayata devam ettiğin gerçeğinin farkında mı? İyi mi ayrıldınız yoksa karşılıklı suçlamalar ve öfke devam ediyor mu? Çocuklarınla ne sıklıkta görüşüyorsun? Uzun vadeli bir ilişkide eski eş hayaleti ile yaşamak istemiyorsanız bu sorulara verilen cevapları iyi tartın. Güllük gülistanlık bir tablo çizilse dahi gözlemci olun ve kendi kanaatinizi oluşturana dek bekleyin.

İşini severek mi yapıyorsun? Kariyerinin geldiği noktadan, pozisyonundan memnun musun? Güne pozitif başlamak, hayata dair motive olmak için tatmin edici bir kariyer önemli. Mevcut halinden memnun olmasa da geleceğe dair uygulanabilir planları olmalı. Bu sorular finansal anlamda ne durumda olduğunu da açıkça sormadığınız halde anlamanıza yardımcı olur.

Evde nasıl vakit geçirmekten hoşlanırsın? Arkadaşlarınla ne sıklıkta görüşürsün, bir araya geldiğinizde ne yaparsınız?
Nasıl bir sosyal hayata dahil olacağınızı en başından bilmek, partnerinizin sosyal hayatta ne derecede uyumlu olduğunu görmek hakkınız.

Ailen ile yakın mısın? Ne sıklıkta görüşüyorsunuz? Kaç kardeşsiniz? Onlar ne işle meşgul? Nerede oturuyorlar?
Ailevi ilişkiler mutlaka bir noktada sizin ilişkinize de etki edecektir. Alışkanlıkları önceden bilmek ilerisi için karar vermenize yardımcı olur.

www.mymacchiato.com

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>