>

KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

İstanbul Fashion Week

"Paris, Milano ve New York Moda haftasına gidemiyorum diye üzülmeyin İstanbul Moda Haftası da onları aratmıyor." Selma Sarıgüzel`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

İSTANBUL FASHION WEEK

Artık Avrupa gibi bizim de Moda Haftamız var. :)

Paris, Milano ve New York Moda haftasına gidemiyorum diye üzülmeyin İstanbul Moda Haftası da onları aratmıyor.Birbirinden ünlü markaların ve Tasarımcıların defilesini yaptığı ve fuar alanında boy gösterdiği İstanbul Fashion Week 2010 gerçekten görülmeye değerdi.03-06 Şubat tarihleri arasında Santral İstanbul da gerçekleşen Fashion Week takviminde hiç boşluk yoktu.Birbiri ardına defile, birinden çıkıyor yaklaşık 1 saat sonra diğerine giriyorsunuz.Markaların defilesine çok fazla gidemesem de tasarımcıların defilesine mümkün olduğunca gitmeye çalıştım.Açılışı Arzu Kaprol ile yaptım. Yazı boyunca koyduğum tüm görseller de Arzu Kaprol defilesine ait bu arada.Defilenin onur konuğu Mag Rayn’ mış. Fakat duyduğum kadarı ile kalabalıktan çok bunaldığı için daha defileye bile girmeden, fuar alanında ortamı terk etmiş.Network, Altın yıldız esintileri vardı biraz Arzu Kaprol defilesinde. Nede olsa bu markalara yıllardır koleksiyon hazırladığı için, artık Arzu Kaprol ile bütünleşmiş kendi markası.Defilede ilk göze çarpan şey pul payetle mankenlerin gözlerine maske yapılmış olmasıydı. Bazı kıyafetlerle de bütünleşen maske havalı topuz saçlarla da avangart bir görüntüye bürünmüş.Kıyafetler ağırlıkta siyah üzerine kurgulanmış. Defilenin ilk açılışı siyah konsept sonrasında beyaz, gri, mürdüm, koyu kahve, gri-leylak, taş ve bakır tonlarda vurgular vardı.Kumaşlara da ayrıca bayıldım. Yün, ipek, kaşmir, deri, kürk, şifon, tafta, koton ve saten kullanılmış. Model, kesim ve kalıbın duruşu haricinde kumaşlardaki detaylar mükemmeldi.Formlar, geometrik, futuristik, geleceğin özgür ruhları için free fall.
Detaylarda ise, superpozisyon pilise katlamalar, metal aksesuarlar ve deri biyeler mevcuttu.Zaten fotoğraflarda da göreceksiniz. Tabii bunları yakından izleyip detaylara hayran kalmamak mümkün değil.

Fashion Week devamı defileler ve fuarla ilgili detaylar diğer yazılarımda paylaşmaya devam edeceğim. Bu sadece ilk günden detaylara aitti.

Moda Tasarımcısı

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.tsrmselma.blogspot.com 


SELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>