>

KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

Erkeklerde mi Çiçeklendi?

“Hadi bu yaz çiçek desenleri kadın modasında çok trendy anladık da erkek modasında öne çıkan çiçek deseni de ne menem birşeydir?” Simge Kurban`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Erkeklerde mi Çiçeklendi?

Hadi bu yaz çiçek desenleri kadın modasında çok trendy anladık da erkek modasında öne çıkan çiçek deseni de ne menem birşeydir?
 


Metroseksüellik, überseksüellik adı altında maskülen yapılarını iyice kaybeden, androjen giyim tarzına bürünen erkek modası artık banalleşmeye mi başladı ne! Zaten sığ olan erkek modasına bir iki dokunuş olmalı tabii; ama bu kadarı da fazla bence. Ne yani gardrobumuzdaki çiçekli, böcekli bluzlarımızı bundan sonra erkek arkadaşlarımızla mı paylaşacağız? Modacılara kalırsa yakın zamana kadar evet.
 


Grafiksel, geometrik çalışmalarıyla çok sevdiğim Etro’nun yanısıra Dolce&Gabbana ve Duckie Brown markaları 2008 ilkbahar-yaz erkek koleksiyonunda erkekler için unisex gömlekler, ceketler, pantolonlar tasarlamışlar. Balenciaga’nın yaz kreasyoundaki natürmort tablolardan fırlamış çiçekleri andıran bu desenli kıyafetler ne kadar giyilebilir bilemem. Belki de sayfiye yerlerde tatil yapacak olan trendy(!) erkekler hemen özümser bu trendi de bize eğlence çıkar. En azından benim gibiler için eğlencelik olur bu.
 


Dior Homme’un eski tasarımcısı Hedi Slimane ile başlayan 0 bedenli trendy erkek yaratma olgusu, o zamanlar bu kadar batmıyordu insana. Hatta son birkaç yıldır Slimane’in şekillendirdiği sofistike erkeklerle erkek modasından söz edebilir bir duruma gelmiştik. Şimdi gelin görün ki iş iyice abartılıyor. Bundan sonrasını tahmin edemiyorum bile. Erkek ile kadın ayrımının kalmadığı kıyafetleri giymekten hoşlanan erkeklere ise söyleyecek tek lafım şudur: Boşuna alışverişe çıkmayın, sevgilinizin kıyafetlerini kullanın gitsin. Hem ucuza da getirmiş olursunuz moda olayını.

Simge Kurban
simge@fashinn.net

 


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>