>

KÜLTÜR-SANAT

15`inci Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali 8 Şubat’ta Başlıyor!

ŞUBAT ayı boyunca sürecek İstanbul`un Kültür, Sanat, Tasarım ve Yaşam Festivali, bir kez daha şehri "Aşk"la sarmalayacak.
 
   
 
 
     

Bir Istanbul Concept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu olan 360 Dereceden Aşk Festivali için 26 Ocak, Perşembe sabahı festivalin ana mekân sponsoru Pera Palace Hotel’de Istanbul Concept kurucusu ve festival küratörü Işık Gençoğlu, Danışma Kurulu üyeleri Pınar Kartal Timer ve Prof. Dr. Itır Erhart ile Pera Palace Hotel Genel Müdürü Murat Eti ev sahipliğinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Konuklar önce 130 yıllık tarihe sahip Pera Palace Hotel’in tarihi atmosferinde kahvaltı ettiler ve ardından festival kurucu küratörü Işık Gençoğlu’nun 15 yıldır festivale gönül vererek destek olanlara ve özellikle “bize özgürlüğümüzü kazandıran Atatürk’e” teşekkür etmesiyle başlayan konuşmasını dinlediler.

8-28 Şubat tarihleri boyunca gerçekleşecek festivalin 2023 temasının, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılı olması nedeniyle ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden ihamla; ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR! olarak belirlenen festivalin detaylı programının da basın mensupları ile paylaşıldığı toplantıda; Pınar Kartal Timer; “Bu yılki tema ile sadece ulusların değil, fikirlerin, vicdanların, tercihlerin özgürlüğünü de dile getirmek istiyoruz,” derken, Prof. Dr. Itır Erhart kendi ev sahipliğinde düzenlenecek Lovers Bazaar’ın ayrıntılarından, konuklar arasında bulunan Sinema Eleştirmeni ve Reklamcı Özkan Binol ise direktörlüğünü üstlendiği festivalin LOVE UP sinema kuşağında bu sene gösterilecek filmlerden bahsettiler.

Basın toplantısının sürpriz konuğu sanatçı Arbil Çelen Yuca ise bu sene festivale özel hazırladığı ve Pera Palace Hotel gibi kamusal bir alanda 48 saat kesintisiz sürecek hayli iddialı özel performansından bahsedip, günün anlamına yönelik bir de şarkı söyledi.

http://love-360.com/

https://www.istanbulconcept.com/

15. Edisyon Teması: ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR!

Geçen sene dünyaya "Evin Nerede?" diye soran festival bu sene; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılını kutladığımız 2023'de ilhamını Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir!" sözünden alıyor: Özgürlük Senin Karakterindir!

15'inci 360 Dereceden Aşk Festivali Programı

SERGİLER

ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR / 8 Şubat 2023, Çarşamba @ Pera Palace Hotel
ÖZGÜRLÜK BİZİM KARAKTERİMİZDİR / 15 Şubat 2023, Çarşamba @ Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio


Bu sene Pera Palace Hotel, Istanbul Concept Gallery ve Istanbul Concept Studio festivalin sergilerine ev sahipliği yapacaklar. Ahmet Umur Deniz / Andreas Georgiadis / Anna Dare/ Badem Kocalar / Beksultan Oğuz / Burcu Urgut/Burçin Erdi/Canan Alimdar /Coşkun Sami/Elena Papadimitrou/Feyzan Alasya / Gabrielle Reeves/Gazi Sansoy/ Gülercan Hacıoğlu / Güliz Baydemir/Hedieh Jafari / Huri Kiriş/Işıl Gönen / Işın Çaçur / Ismet Doğan / Karin Maritsch / Maria Roza / Nihal Gündüz / Nilgün Sabar / Oğuzhan Kayan / Özcan Uzkur/Sadık Üçok / Saygun Dura/Sema Maşkılı / Serra Kuşkaya / Su Alara Acerol / Şebnem Altuntaş / Şerif Sümer /Tayfun Pirselimoğlu / Uğur Çalışkan / Yağızhan Çalışkan / Yonca Saraçoğlu / Yusuf Şengür gibi onlarca kıymetli sanatçının daha eserleri Pera Palace Hotel'de 8 Şubat, Istanbul Concept alanlarında ise 15 Şubat itibariyle halka açık olarak ay boyunca sergilenecek.

ARBİL ÇELEN YUCA-48 SAATLİK ÖZEL PERFORMANS @ Pera Palace Hotel "DÖNGÜDE HÜR-SEN" /7-9 Şubat 2023

Çok yönlü sanatçı Arbil Çelen Yuca, festivalin teması "Özgürlük Senin Karakterindir" doğrultusunda, 48 saat kesintisiz sürecek iddialı bir performans gerçekleştirecek. Sanatçı; Pera Palace Hotel gibi kamusal bir alanda, özgürlüğün mekânsal ve sosyal etkileşimle alakasını, bireyin hikayesini başka türlü anlatabilmek için yöntem arayışını ve bu yöntemlerde özgünlüğünü sorgulayacak. Yuca, performansına bu 2 gün süresince şahitlik edenlere, izlenirken özgür olmanın mümkünlüğünü, özgür olmanın mekânsal boyutunu, gözlenirken kendin kalabilmeyi irdeletecek. Sanatçının ana sorusu: "Kişi özgürlüğünün sınırları olduğunu saydığı alanda kendini tanımaya dair söz harici enstrümanlar kullanarak, göz önünde yaşayarak daha da kendisi olmayı deneyimleyebilir mi?"

LOVERS BAZAR @ Pera Palace Hotel / 10 Şubat 2023, Cuma

Akademisyen ve Sosyal Girişimci Prof. Dr. Itir Erhart ev sahipliğinde Pera Palace Hotel-Balo salonunda düzenlenecek şenlikte; farkındalığı yüksek, ekolojik ve sosyal açıdan adil markalar, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi hakkında duyarlılığı olan tasarımcılar ve STK'lar bir araya gelecek. Her yıl olduğu gibi bu değiş-tokuştan Dünya Gida Programı'na kaynak oluşturulacak. Şenlik sırasında fayda yaratan ve üretken isimlerle sohbetler de yapılacak.

O HER YERDE SOHBETLERİ @ Pera Palace Hotel / 11, 18, 25 Şubat 2023


Öğrenme yaşam boyu... Kâinatın sırlarını merak ediyor, kadim bilgilerin kutsallığına inanıyor, bilenlerden dinliyor ve öğreniyoruz. Bu değerli buluşmalar Mansur Yalçın, Ayşe Acar ve Metin Bobaroğlu'nun eşsiz sohbetleri ile cumartesileri Pera Palace Hotel'de gerçekleşecek.

LOVE MAFIA ÖZEL ÇEMBER BULUŞMASI VE JAM SESSION / 12 Şubat 2023, Pazar

Joint Idea kurucularının önderliğinde hayata geçen, sevgiyi yaşamlarının mihenk taşı yapan, ilişkilerimizde, evlerimizde, işyerlerimizde ve gezegenimizde daha fazla pozitiflik yaratacak şekilde yaşamı algılamayı, paylaşmayı ve bağlantı kurmayı amaçlayan Love Mafia platformu, o akşam uzmanları rehberliğinde alan tutup, dünyamızı zenginleştirecek. Bu özel sohbetin sonu yine Love Mafia üyelerinin doğaçlama icra edeceği müzikle renklenecek.

AŞK İLE AŞ PAYLAŞMA @ Taksim / 14 Şubat 2023, Salı

Festival; 14 Şubat'ı kutlamıyor onun yerine gönüllere sevgiden köprüler kuruyor. O akşam Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile Taksim'de evsiz dostlara çorba ve tatlı dağıtarak katkıda bulunuyor.

AŞKIN DAMAKTA KALAN TADI/16, 17 Şubat 2023


Dünya mutfaklarına hâkim, tanınmış şeflerin festival temasından yola çıkarak hazırladıkları özel menü ve ev sahibi mekânın atmosferi ile GASTROSANAT.

AŞKI KONUŞANLAR KONFERANSI @ Pera Palace Hotel / 21 Şubat 2023, Salı

Konferans; her yıl olduğu gibi bu sene de iş dünyasında ve sosyal yaşamda özgün çizgileri ile yer etmiş, fark yaratan, ilham veren, yaşama AŞK ile bağlı özel isimleri ağırlayacak. Her biri birbirinden kıymetli konuşmacılar "Aşk" şemsiyesi altında farklı farklı açılardan "Özgürlük Senin Karakterindir" temasına değinecek ve pek çok konuda taze bir bilinç oluşturmamıza katkıda bulunacaklar. Konferansın değişmez sloganı ise #iyilerkazanacak!

LOVE UP Sinema Kuşağı @ Soho House Istanbul / 22, 23, 24, 25, 26 Şubat 2023

Festivalin, sinema eleştirmeni ve reklamcı Özkan Binol direktörlüğündeki LOVE-UP film kategorisi, yine Soho House Istanbul'un butik sinema salonlarında AŞK şemsiyesi altında, festivalin "ÖZGÜRLÜK SENİN KARAKTERİNDİR" temasına özel olarak seçilen filmlerden oluşacak, Beş gün boyunca her akşam, yerli-yabancı kısa ve uzun metraj filmlerden oluşan iddialı bir seçki sunulacak. Tamirhane, Kendi Yolumda, Bandırma Füze Kulübü, Klondike gibi ödüllü ve özel yapımlar bu seçkide yer alacak filmlerden- bazıları. Gösterimlerin ardından eserlerin yönetmenleri, oyuncuları ve sinema dünyasından tanınmış isimlerle filmler hakkında kısa söyleşiler de gerçekleşecek. Ayrıca sinema çıkışında dileyen konuklara bir ayrıcalık yapılarak, Pera Palace Hotel'deki Özgürlük Senin Karakterindir sergisine anlatımlı bir "geceyarısı sanat turu" da düzenlenecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>