>

KÜLTÜR-SANAT

Ahmet Berksoy 43 Yıl Sonra Şarkıcı Olmaya Karar Verdi!

"Kendime Suzan Kardeş’ i örnek aldım!"
 
   
 
 
     

Yaklaşık 20 yıldır Türkiye’deki ekran yüzü sunucuların, birçok sanatçı ve ünlü isimlerin menajerliğini yapan Ahmet Berksoy 43 yaşında şarkıcı olmaya karar verdi.

Ahmet Berksoy neden bunun için bunca yıl beklediniz sorusuna;

“Bana göre şarkı söylemenin yaşı yok, beni cesaretlendiren çok sevdiğim ve birçok kez çalışma fırsatı bulduğum sevgili Suzan Kardeş oldu. O da benim gibi yıllarca kendi mesleğini yapmış ama amatör de olsa şarkı söylemeyi bırakmamış, müzikle iç içe yaşamış ve sonrasında profesyonel sahne hayatına başlamış. Bende onun gibi kendi işimi yani menajerlik ve organizasyon işi yapmaya devam edeceğim ama bu benim hayallerimi gerçekleştirmeme ve sahneye çıkmama engel olmayacak” diyor.

1978 İstanbul doğumlu olan Berksoy, klasik Türk müziği eğitimi almış hem Türk sanat müziği hem de fantezi müzik tarzında bir repertuar hazırlıyor. Sahne çalışmalarında hocası, herkesin Barış Manço’nun Adam Olacak Çocuk programındaki “Mine Abla” olarak tanıdığı piyanist ve besteci Mine Mucur ile yer alan Ahmet Berksoy’un hedefi 2022 yılı içerisinde en az 3 single ve önümüzdeki yıl bir albüm yapmak.

İlk sahne çalışmasını 5 Şubat Cumartesi günü Avlu Bomonti Lounge’da yapmaya hazırlanan Ahmet Berksoy “Alaturka Geceler” konseptiyle seyirciyle buluşacak.

Ceren Aksan’ın fotoğraf stüdyosu “Studio Blast!“ ‘da çektiği Ahmet Berksoy fotoğraflarını ekte görebilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>