>

KÜLTÜR-SANAT

Antalya Film Destek Fonu Jürisi Ve Projeleri Belli Oldu

Antalya Film Destek Fonu’nun 100 bin liralık ödülü için yarışan yedi projeyi Ezel Akay, Caner Özyurtlu ve Engin Palabıyık değerlendirecek.
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, Antalya Film Destek Fonu’ndan bir film projesine 100.000 TL değerinde ödül verilecek. Farklı kuşaklardan sinemacıların imzasını taşıyan yedi projeyi Türkiye sinema sektörünün önde gelen isimlerinden Ezel Akay (yapımcı, yönetmen), Caner Özyurtlu (yapımcı, yönetmen, oyuncu) ve Engin Palabıyık’tan (idari yapımcı) oluşan jüri değerlendirecek.

Antalya’nın Türkiye sinemaseverlerine armağanı olan Uluslararası Antalya Film Festivali, bu yıl şehrin marka değerine ve sinemamıza katkı sağlayacak çok önemli bir başlığı daha festival programına ekledi: Antalya Film Destek Fonu (AFDF). En az üçte biri Antalya’da çekilecek uzun metrajlı bir filme, proje aşamasında destek olmak üzere başlayan AFDF, kentin film endüstrisinin gözde lokasyonlarından birine dönüştürülmesi planında önemli bir rol oynuyor.

AFDF’ye başvuran uzun metrajlı kurmaca ve belgesel türünde 16 proje arasından güçlü senaryolarıyla öne çıkan 7 proje şöyle sıralanıyor:

ALBÜM // Yapımcı: Can Yoel Meranda, Senarist-Yönetmen: Mehmet Can Mertoğlu
CİNAYET// Yapımcı: Erol Mintaş, Senarist-Yönetmen: Taylan Mintaş
HAYATIMIN AŞKI // Yapımcı: Derya Tarım, Yönetmen: Atıl İnanç, Senaryo: Ceyda Aşar
KAR // Yapımcı – Senarist - Yönetmen: Emre Erdoğdu
PUSULA // Yapımcı - Yönetmen: Alpgiray M. Uğurlu, Senaryo: Alpgiray M. Uğurlu, Burak Türker
YİNE BANA DÖN // Yapımcı-Senarist: Atay Sözer, Yönetmen: Aydın Sayman
YOL HİKAYESİ // Yapımcı: Dilek Keser, Senarist-Yönetmen: Ulaş Güneş Kaçargil 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>