>

KÜLTÜR-SANAT

Arzın merkezinde randevu

Dünya entelektüellerini buluşturan “Arzın Merkezi’nde Buluşmalar” bu kez edebiyat dünyasından, Cees Nooteboom ve Enis Batur biraraya getiriyor.
 
   
 
 
     
2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti misyonunu yüklenen İstanbul’un, dünya entelektüellerinin buluşma noktası olmasını hedefleyen “Arzın Merkezinde Buluşmalar” isimli konferans dizisinin altıcısında “Yazma Tutkusu”, “Doğu-Batı”, “Akdeniz”, "Farklı türlerde yazabilmek" alt başlıklarıyla zenginleştirilecek.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, 31 Mart 2007, Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan konferansta Nobel Edebiyat Ödülü için on yılı aşkın bir süredir adı geçen romancı, şair, gezi yazarı ve denemeci Cees Nooteboom, Türkiye'den şair, deneme yazarı, yayıncı Enis Batur ile “Arzın Merkezinde Buluşmalar”da biraraya geliyor.

Edebiyatın şiir, hikaye, roman, gezi gibi farklı alanlarında verdiği eserleriyle dikkat çeken Cees Nooteboom, on yedi yaşından itibaren dünyanın çeşitli yerlerine yolculuk yapmış, bu zengin deneyimler kitaplarının çoğu için bir arka plan oluşturmuştur. Farklı türlerde yayımladığı bir çok eseri olmasına rağmen Nooteboom, kendisini öncelikle “şair” olarak tanımlamaktadır.


Cees Noteboom, "Arzın Merkezinde Buluşmalar"da şair, deneme yazarı, yayıncı kimliğiyle tanıdığımız Enis Batur ile bir araya gelecek. Yerli ve yabancı dilde bir çok eseri yayınlanan ve pek çok ödülü bulunan Batur da Nooteboom gibi yapıtlarını yolculuklarıyla bezemiş. Birbirlerini eserleriyle yakından tanıyan ancak bugüne kadar hiç karşılaşmamış olan Cees Nooteboom ve Enis Batur bu ilk buluşmalarında edebiyat dünyasındaki gelişmeleri, kendi yazın seyahatleriyle birlikte ele alacaklar.

“Yazma Tutkusu” başlıklı konferans 31 Mart 2007 Cumartesi günü, saat 14:00'te ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>