>

KÜLTÜR-SANAT

Atölyeye Katıl Maskeni Yap!...

Görünürlük Projesi Kapsamında 2 Ekim’de Galata’da Tak!
 
   
 
 
     

Görsel sanatçı Genco Gülan, GalataPerform’un sezon açılışını gerçekleştireceği “Görünürlük Projesi 6” kapsamında 1 ay boyunca sürecek “Çağdaş Sanatta Maske Üretimi ve Kullanımı” başlıklı atölye düzenleyecek. Farklı malzemeler kullanılarak üretilen maskeler 2 Ekim’deki Görünürlük Günü’nde Galata’nın sokaklarında bir performans olarak sergilenecek.

Genco Gülan’ın, Görünürlük Projesi kapsamında düzenleyeceği atölye 13 Eylül’den itibaren her Pazartesi, Perşembe ve Cuma 16:00-19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Herkese açık ve ücretsiz olan “Çağdaş Sanatta Maske Üretimi ve Kullanımı” atölyesine başvurular gencogulan2@gmail.com adresine mail atarak gerçekleştirilebilecek.

GalataPerform’un İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliği’nin desteğiyle düzenleyeceği “Görünürlük Projesi 6”da maske atölyesinin yanı sıra oyun yazarlığı, performans, kuram ve tiyatro teorisi atölyeleri tüm Eylül ayı boyunca ücretsiz olarak katılıma açık olacak. Farklı disiplinlerden atölye çalışmalarının bir arada bulunduğu programın sonuçları 2 Ekim 2010, Cumartesi günü Galata Meydanı ve çevresindeki mekânlarda tüm gün boyunca açılacak atölye etkinlikleri ile bir harita ve program aracılığıyla seyirciyle buluşacak. GalataPerform tarafından sanatseverlere ücretsiz olarak sunulan atölyelere katılım için GalataPerforma’a ait 0 212 243 99 91 numaralı telefon aranabilir.

GENCO GÜLAN KİMDİR?

Genco Gülan kavramsal sanat ve yeni medya alanlarında çalışan bir sanatçı ve teorisyendir. Gülan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset ve Sanat okumuş daha sonra New York’ta New School Üniversitesi’nde Medya alanında Yüksek Lisans çalışmasını tamamlamıştır. Gülan İstanbul, Duisburg, New York, Seoul, Zagreb gibi bir çok şehirde kişisel sergiler yapmış, BP, New School, Lions ve E.M.A.F.’tan ödüller almıştır. Sanatçının işleri birçok önemli müzede yer almıştır, örneğin; Centre Pompidou, Paris; Pera, İstanbul; ZKM, Karlsruhe; MAM Rio de Janeiro ve Triennale, Milano gibi. Sanatçı; Steirishes Herbst, Graz; 1997; Ars Electronica, Linz, 1998; Mediaterra, Atina, 2000; ve Balkan Art, Novi Sad 2007 gibi bir çok festivale de katılmıştır. Sanatçının İnternet yapıtları irishmuseumofmodernart.org, rhizome.org ve kanonmedia.com'da sergilenmiş, City Univercity, New York, Rice Univercity, Houston ve U.C. Santa Barbara’da müfredata girmiştir. Yale, School of Visual Arts ve New York Institute of Technology üniversitelerinde seminerler vermiş olan sanatçıya ilişkin atıflar Newsweek, Herald Tribune, NY Arts, Art in America, Das Kunst, Beaux Arts ve Idomenee gibi yayınlarda yer almıştır. Sanat tarihçi Marcus Graf’ın kaleme aldığı monografisi “Kavramsal Renkler” başlığı ile yayınlanmıştır. Sanatçının yapıtları Abraham Lubelski New York, Marie-Laure Novak, Paris and Elgiz Müzesi, İstanbul koleksiyonlarına girmiştir. Genco Gulan 2004'te Cosmopolis Selanik Balkan Biennialinin danışma kurulunda, 2008'de ISEA Singapur'un uluslararası program komitesinde yer almıştır, halen de Melbourne Second Nature Journal'ın yayın kurulunda yer almaktadır. İstanbul’da yaşamakta olan Genco Gülan, Boğaziçi, Mimar Sinan ve Yeditepe üniversitelerinde ders vermektedir.

Web: http://www.gencogulan.com
Web: www.galataperform.com
Tel: (0212( 243 99 91

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>