>

KÜLTÜR-SANAT

Cani - Monster

Charlize Theron bu filmdeki rolüyle "Altın Küre En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı. Filmin konusu, yapım hakkında bilgileri ve vizyon tarihi için tıklayın!
 
   
 
 
     
Başrollerinde Charlize Theron’un ve Christina Ricci'nin rol aldığı ve CHARLIZE THERON'un bu filmdeki rolüyle "Altın Küre En İyi Kadın Oyuncu - Drama" ödülüne layık görüldü.

Film ülkemizde 13 Şubat 2004'te gösterime girecektir.


“Cani” Özet

Charlize Theron, geçen yıl Florida’da idam edilen, erkek düşmanı seri katil Aileen Wuornos’un, tabloid gazetelerin baş sayfalarından inmeyen gerçek hikayesinin anlatıldığı, etkileyici film CANİ / MONSTER’da başrol oynuyor.

Yönetmen Patty Jenkins, iki uygunsuzun, korku ve hastalıklar arasında yaşadığı aşk hikayesini açığa çıkarıyor: birlikte olduğu ‘herif’lerin çoğunu öldüren avare fahişe Wuornos ile ‘homoseksüellik hastalığından kurtulması’ amacıyla ailesi tarafından Florida’daki teyzesinin yanına gönderilen Selby Wall (Christina Ricci). İntiharın kıyısında iken bir bara gelen Aileen burada Selby ile tanışır ve ona aşık olur. Aralarındaki ilişkiyi hayatta tutmak için fahişeliğe devam eder. Giderek artan ölümcül öfkesini beslemek için, hiddetten kudurduğu anlarda işlediği cinayetler ve medyanın, kendi menfaati için onu ilk kadın seri katil olarak ilan etmesi ve iştahla basında yer vermesi, Wuornos’u, yani Cani’yi ortaya çıkarır.

Patty Jenkins tarafından yazılıp yönetilen CANİ / MONSTER’ın yapımcıları ise Charlize Theron, Mark Damon, Clark Peterson, Donald Kushner ve Brad Wyman. Filmin baş yapımcılığını ise Sammy Lee, Meagan Riley-Grant, Stewart Hall, Andreas Grosch ve Andreas Schmid üstleniyor.


Yapım Hakkında

6 adamı öldürdüğünü itiraf ettikten sonra 2002 yılında idam edilen Florida’lı fahişe Aileen Wuornos’u canlandıran Charlize Theron, “Karşılaştığım en umut dolu insan” diyor ve ekliyor “Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmıyor; her zaman bulutların üzerindeki gümüş ışık oyunlarını arıyor. Hiç kimseden, kendine acımalarını beklemediği için ona hayranım.” diyor.

Yazar – yönetmen Patty Jenkin’in yeni filmi CANİ / MONSTER, çok konuşulmuş anti-kahramanı kadar rahatsız edici ve karmaşık. In Cold Blood, Badlands, The Executioner's Song ve Dead Man Walking gibi taviz vermeyen filmlerin ruhunu geri çağıran CANİ / MONSTER, bir katile ve içinde yaşadığı topluma tarafsız bir bakış atıyor ve bir şekilde farklı bir empati seviyesi yakalamayı başarıyor.

Filmin başarısının anahtarı ise The Cider House Rules, Şeytanın Avukatı / Devil's Advocate ve İtalyan İşi / The Italian Job filmleri ile tanınan cesur ve güzel oyuncu Charlize Theron’un esrarengiz performansı.


Oyuncular: CHARLIZE THERON, CHRISTINA RICCI, SCOTT WILSON ve BRUCE DERN
Yapımcılar: MARK DAMON, ANDREAS GROSCH, STEWART HALL
Senaryo: PATTY JENKINS
Prodüksiyon Sorumlusu: Craig W. Richards
Görüntü Yönetmeni: Orvis Rigsby
Makyaj: Toni G
Müzikler: BT
Özel Efektler: Phillip Beck
Yönetmen: PATTY JENKINS
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>