>

KÜLTÜR-SANAT

Disney`in Ödüllü Müzikali Beauty&The Beast Zorlu Center PSM`de!

Zorlu Center PSM’de nefes kesen görsel bir şölen...
 
   
 
 
     

Yönetmenliğini Rob Roth'un, koreografisini ise Matt West'in üstlendiği, klasik bir aşk hikayesini unutulmaz karakterler, muhteşem bir set ve kostümlerle tamamlayan, Disney’in en iyi müzikal dalında Tony ve Olivier ödüllü müzikali Beauty and The Beast, 20. yılı onuruna düzenlenen özel turnenin ilk durağında Zorlu Center PSM’de sahne alıyor. En uzun süreli ve en çok hasılat yapan Broadway gösterileri arasında yerini alan ve orjinal yaratıcı ekibinin yeniden bir araya gelmesiyle turneye hazırlanan Beauty and the Beast 8 – 19 Ekim tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak.

Düşmanları tarafından tuzağa düşürülerek büyü ile lanetlenen genç prens Beast ile taşrada yaşayan güzeller güzeli Belle’in hikayesini muhteşem bir performansla sahneye taşıyan, Broadway’in en uzun soluklu ve en çok hasılat yapan müzikali Beauty and the Beast İstanbul’da hayranlarıyla buluşuyor. Büyüden kurtulup yeniden bir prens olabilmesi için kalbini aşka açmayı ve sevebilmeyi öğrenmesi gereken Beast ile güzelliği dillere destan Belle’in aşkını göz alıcı kostümler ve unutulmayacak bir sahne performansıyla izleyiciye sunan Beauty and The Beast 8 – 19 Ekim tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de sahne alacak.

Sahnedeki 20. Yılı onuruna düzenlenen dünya turnesinin ilk ayağı: Zorlu Center PSM!

Disney Theatrical Productions, NETworks ve Broadway Entertainment Group tarafından sahnedeki 20. yılı onuruna dünya turnesine çıkacağı duyurulan, Broadway’in uzun soluklu müzikali Beauty and the Beast; Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur, Filipinler, Tayland ve Endonezya da dahil olmak üzere 12’den fazla ülkeyi gezeceği turnesinin ilk ayağında İstanbul’da Zorlu Center PSM’de sahne alacak.

Orijinal yaratıcı ekibin bir araya gelmesiyle yeniden sahnede...

Orijinal Broadway yaratıcı ekibinin yeniden bir araya gelmesiyle çıkacağı dünya turnesine hazırlanan Beauty and the Beast’in yönetmenliğini Rob Roth, koreografisini ise Matt West üstleniyor. Müzikalin kostüm tasarımı Tony Award® sahibi Ann Hould-Ward, ışık tasarımı Natasha Katz, sahne tasarımı Stanley A. Meyer, ses tasarımı John Petrafesa Jr. ve müzik süpervizörlüğü ise Michael Kosarin tarafından gerçekleştiriliyor.

Oyunun müzikleri Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Karmakarışık’ın da bestelerini yapan Alan Menken’a, sözleri ise yine Küçük Deniz Kızı ve Aladdin’in söz yazarı Howard Ashman ile Aslan Kral ve Jesus Christ Superstar’ın yazarı Tim Rice’a ait. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton tarafından yazıldı.

Tüm dünyada elde ettiği başarıyla en çok izlenen Broadway gösterileri arasında...

1991 Oscar Ödülleri'nde animasyon film dalında ödül kazanan Disney’in Beauty and the Beast’i, 9 kez Tony Awards’e aday gösterildi ve 13 yıl boyunca Broadway'de sahnelendi. Halen en uzun süreli ve en çok hasılat yapan Broadway gösterilerinden biri olarak kabul edilen müzikal ilk kez sahne aldığı günden bu yana 22 ülkede 8 farklı dile çevrildi ve sahnede 67 yıla karşılık gelen 28 bin'den fazla performans ile 35 milyonun üzerinde izleyiciye ulaşarak 1.7 milyar Dolar gelir elde etti.

ABD'de, profesyonel, topluluk ve okul prodüksiyonları da dahil olmak üzere 6 binin üzerinde farklı sahnede sergilenen Beauty and the Beast’in izleyici kitlesi, Broadway müzikali sahneleme geleneği bulunmayan ülkelerde gösterdiği başarı ile daha da arttı. Müzikal İskandinavya, Latin Amerika, Doğu Avrupa, Rusya ve diğer birkaç ülkede sahnelenen ilk Disney Theatrical Productions oyunu oldu. Günümüzde ise Fransa , Kuzey Amerika, Japonya ve Almanya'da Disney’in Beauty and the Beast müzikaline ait dört adet prodüksiyon bulunuyor.

Tarih: 8-19 Ekim 2014
Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro
Gösteri saatleri:
H.içi saat:21:00
H.sonu Cumartesi gündüz saat:15:30 akşam saat:20:30
H.sonu Pazar gündüz saat:14:30 akşam saat:19:30
Bilet Fiyatları: 67 TL, 125 TL, 172 TL, 209 TL, 255 TL

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>