>

KÜLTÜR-SANAT

Elif Dağdeviren “Kadınlık Anayasasını” Maddeler Halinde Duyuruyor

Türkiye’de bir ilk!
 
   
 
 
     

Elif Dağdeviren, “Erkeklik Sizde Kalsın!” isimli yepyeni tek kişilik gösterisi ile 9 Eylül Çarşamba akşamı Maltepe Biletinial Sahnesinde olacak.

Yapımcı, yazar, yönetmen, girişimci, hikâye anlatıcı ve gazeteci kimliğiyle tanınan Elif Dağdeviren, yeni sezonu tek kişilik gösterisi ile açıyor. “Bütün geçmişim ve ben” dediği gösterisinde Dağdeviren, kadının gücünü ve neler yapabileceklerini anlatmaya hazırlanıyor.

Dağdeviren gösterisinde kadınların hikayesine yer verirken; kadınlar ile ilgili olumsuz sözler söyleyen, kadının değerini hiçe sayan filozoflara, bilim insanlarına ve yazarlara karşı tüm tecrübesini ve bilgi birikimini aktaracak.Elif Dağdeviren: “Erkeklik sizde kalsın, bize kadınlığımız yeter!”

Kendisiyle dalga geçerken güldüreceğini, seyirciyi hüzünlendirirken aynı zamanda düşündüreceği bir gösteri hazırladığını dile getiren Dağdeviren: ‘Kutsal denilen kitaplar, resmi anayasalar, gayri resmi anayasalar, yaşama dair kuralları anlatan kitaplar, yazılar, filmler hepsi erkekler tarafından yazılmış. O kadar azimli girişmişler ki kadına binlerce yıl önce, kadın bile inanmış bütün anlattıkları doğru diye… Ama bazılarımız yok öyle yağma dedik ve sıvadık kolları. Ne kaybettiysek geri almak için çıktık yola. Kimimiz aktivist oldu, kimimiz mesleğinde en iyi… Kimi yeni kitaplar yazdı kendi bakış açısından, kimi yaşama tarzı ile dersler verdi… Kimileri daha neler neler yaptı. Ve bu arada ben de kendi geçmişime bakarken fark ettim ki; yaşadıklarım şarkılar, romanlar ve filmler olmuş. Ve sonunda “Erkeklik Sizde Kalsın!” bize kadınlığımız yeter diyerek kendimi sahneye atmaya karar verdim.” sözlerine yer verdi.

“Erkeklik Sizde Kalsın!” gösterisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve biletler için  https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/erkeklik-sizde-kalsin  adresi ziyaret edilebilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>