>

KÜLTÜR-SANAT

Frankie Goes to Hollywood Türkiye'de...

Seksenli yılların "efsane" grubu FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD ilk kez Neo-Discotheque organizasyonuyla, yalnızca 2 performans için BALANS'da müzik severlerle buluşuyor.
 
   
 
 
     
Seksenli yılların "efsane" grubu FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD ilk kez Neo-Discotheque organizasyonuyla, FORD'un sponsorlugunda ve Doritos'un destegiyle Türkiye'de! 18- 19 Şubat Cuma ve Cumartesi geceleri yalnızca 2 performans için BALANS'da müzik severlerle buluşuyor.


Bu çok özel prodüksiyonda, FGTH'un orijinal sahne kareografisi uyarınca sahnede balerinler show'a eşlik edecek.

Frankie Goes To Hollywood ülkemizde Relax, Power of Love, Two Tribes, Pleasure Dome gibi parçalarıyla geniş bir hayran kitlesi kazanmıştı.

Grup "RELAX" single'ı ile sadece İngiltere'de 2.000.000, tüm dünyada ise 13.000.000 gibi inanılmaz satış rakamlarına ulaşmıştı. Two Tribes single'ı İngiltere'de ilk 2 günde 500.000 satmıştı !

FGTH aynı anda iki single ile listelerde 1. ve 2. sırayı alması ise, en son 1968 yılında BEATLES tarafindan gerçekleştirilen, duyulmamış bir olaydı.

İngiltere resmi satış listelerinde 59 hafta ilk 100 de yer alan grup, geçtiğimiz hafta (24.01.2005) tüm zamanların sıralamasında birinciliği aldı ve Capital Gold Radio & the Official Chart Company tarafından ödüllendirildi.

2003 yılında Holly Johnson'in gruptan ayrılması sansosyonel grubun popularitesini sarsmaya yetmedi. Johnson'un yerini alan genc Molloy, Johnson'a inanilmaz derecede benzeyen sesi ve cekici fizigiyle tam grubun aradigi sahsiyet oldu. Laurence Olivier odullu aktor, Frankie Goes to Hollywood'un 11 Kasim 2004 tarihli, Prens Charles ve Camilla Parker'in da izleyicilerin arasinda oldugu Wembley konserinde hayranlarindan tam not aldı.

18 Subat gecesi ayrıca Suitcase ve 19 Subat gecesi de TEOMAN, Frankie Goes to Holywood'un özel show'unun ardından birer konser verecekler.

Cuma:
Frankie Goes to Hollywood
Suticase
DJ Kiwi
DJ: Ahmet Musluoglu

Cumartesi
Frankie Goes to Hollywood
TEOMAN
DJ: Ahmet Musluoglu

Bilet: Cuma 30.000.000 TL.
Cumartesi 40.000.000 TL. (Biletix'den alinabilir)

Adres: Balo Sokak, No: 22 Beyoglu
Tel: 0212 251 70 20


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>