>

KÜLTÜR-SANAT

Haldun Dormen`in Yeni Oyunu “Küllerin Arasından”!

Bir zamanların büyük aktörünün, eskisi gibi olabilme uğraşı...
 
   
 
 
     

Duayen tiyatrocu Haldun Dormen’in hem metnini yazdığı hem de başrolünde oynadığı “Küllerin Arasından” adlı yeni oyunu; 2 Kasım’da gerçekleşecek prömiyerinin ardından 3 ve 8 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak!

Arena Oyuncuları prodüksiyonu “Küllerin Arasından”; sahnelere uzun süre önce veda eden, bir zamanların büyük aktörünün duyguları ve yaşadıkları üzerinden, sahne arkasının merak edilen yüzünü seyirciyle buluşturuyor.Haldun Dormen, “Taşra Kızı”ndan yola çıkarak yazdığı “Küllerin Arasından”da; kendi tiyatroculuk hayatındakinden çok farklı bir karakter olan Cahit Güney karakterini canlandırıyor. Sanat hayatının zirvesindeyken yaşadığı acı olaylar nedeniyle uzun süre önce sahnelere veda eden, bir zamanların büyük aktörü Cahit Güney umulmadık bir teklif almıştır. O Cahit Güney’dir ve bu teklifi geri çevirebilmesi mümkün değildir. Ancak o eşikten geçebilecek gücü var mıdır, “eskisi gibi” olabilmek mümkün müdür, kendisi de bilememektedir. Ömrünü kocasına adamış genç ve güzel eşi Ayfer Güney’in ise iki yol vardır önünde. Bu zorlu eşikte ya destek olacaktır Cahit’e ya da uzaklaşıp gidecektir...

Kerem Atabeyoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği, Haldun Dormen’in yazdığı ve başrolünde oynadığı “Küllerin Arasından” adlı oyunda; Dormen’in yanı sıra Defne Yalnız, Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer, Emre Taşkıran, Onur Birgi, Oytun Terzi, Murat Buyruk, Muazzez Serap Naldemir ve Hamit Mutlu rol alıyor.

Prömiyerini, 2 Kasım’da özel davetlileriyle gerçekleştirecek olan oyunun kostüm tasarımında ise Dormen’in kız kardeşi Güler Yiğit’in imzası var. Oyunun dekorlarını Başak Özdoğan, ışık tasarımını Emir Uğurçağ, illüstrasyonlarını M. K. Perker, müziklerini ise Orhan Enes Kuzu yaptı.

Arena Oyuncuları’nın prodüksiyonu iki perdelik “Küllerin Arasından” oyunu, 3 Kasım 2018 Cumartesi ve 8 Kasım 2018 Perşembe akşamları Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>