>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul’da Roxy Zamanı

Roxy 18. Sezonunu iki gün sürecek açılış partisiyle kutuluyor.
 
   
 
 
     

Beyoğlu’nun sıra dışı klasiği Roxy, 30 Eylül’de kapılarını açıyor. İstanbul’un serbest bölgesi niteliğindeki gece kulübü, 18. Sezonunu (30 Eylül Cuma -1 Ekim Cumartesi) iki gün sürecek açılış partisiyle kutlayacak.

Roxy’nin bu seneki konsepti “Not Now. I’m dancing ”. Sezon açılışında iki gece boyunca AtJazz ve Boddhi Satva DJ kabininde olacak. Cuma ve cumartesi günleri açık olan Roxy’de bu sene 'roxy classic' geceleri bir konsept haline gelirken, günümüzde isminden söz ettiren yerli ve yabancı gruplar, DJ’ler ve performanslar şehrin dünya bağlantısı olacak. Geçtiğimiz sezon yoğun ilgi gören Burlesque partileri ve dansçıları da Roxy sahnesinde yerini alacak.

ATJAZZ (Laura Croft’dan DJ Kabinine) 30 Eylül Cuma – 1 Ekim Cumartesi

İngiltere’de 90’ların başında girdiği bilgisayar oyunları geliştirme şirketinden 13 sene sonra müzik kariyeri üzerine yoğunlaşmak için ayrılan Martin ‘Atjazz’ Iveson’ın ilk EP’si ‘Story’, çok bilinen ‘That Something’ albümüne öncü oldu ve albüm, 1998’de Japonya’da Sony/Kioon tarafından tekrar yayınlandı. Albümün bu versiyonunun tasarımları ünlü Japon ilustrator Fujio Akatsuka tarafından yapıldı. Atjazz, sonraki albümleri ‘Labfunk’ ve ‘Labresults’ dan sonra şöhretini iyiden iyiye yaydı. Eş zamanlı olarak Bob Sinclar, Jazzanova, Zed Bias & Omar gibi isimlere yaptığı remixler ve önemli prodüksiyonları ile de nam saldı. 2009’da açtığı ‘Atjazz Record Company’ ile fantastik dijital dünyasıyla, soundunu bir marka haline getirip, dünya çapında tanınır hale geldi. Atjazz, bir prodüktör, aranan bir remixer ve muhteşem bir Dj olarak müziğe ruhunu verdi….

BODDHI SATVA (Düetlerin ve ayarsız müziğin dans ettiren DJ’i) 30 Eylül Cuma – 1 Ekim Cumartesi


Orta Afrika Cumhuriyeti’nden, tüm dünyaya açılmayı başarmış Boddhi Satva, kariyerinin ilk yıllarından beri kendi sound’unu yaratmak için çalıştı ve kısa sürede ‘Ancestral Soul’ un aranan DJ’i haline geldi. 2007’de kurduğu ‘Offering Records’ ile dünyanın çeşitli yerlerinden prodüktör ve sanatçıları bir araya getirmek için devrimci formüller yaratarak sınırları yıkmayı başardı. Yeni albümü INVOCATION’ı, müziğin spiritüel gücü ve ayin ruhuyla yapılmış bir albüm olarak tanımlamakta. Bugüne kadar Mali, ABD, Güney Afrika ve Birleşik Krallık turnelerine çıkan Boddhi Satva, gerçekleştirdiği önemli düetleri ve ayarsız müziği ile gerçek hayat hikayeleri anlatırken bir yandan da insanları tüm gücüyle dansa itiyor. Invocation ve Boddhi Satva geliyor. Satva, doğup büyüdüğü Orta Afrika topraklarının ezgilerini elektronik müziğe dahil eden ve müzisyenlerin kendilerini tekrar ettiği günümüzde yarattığı farklı stiliyle dikkat çekiyor.

Kapı açılış 22.00
Biletler 35 TL

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>