>

KÜLTÜR-SANAT

Kenan İmirzalıoğlu’nun Üç “Mustafa”sı!

Bu sezonun en çok beklenen, Osman Sınav’ın yeni filmi “Uzun Hikaye”de...
 
   
 
 
     

Kenan İmirzalıoğlu’nun oğlu “Mustafa”nın farklı yaşlarını, 3 başarılı oyuncu canlandırıyor! “Mustafa”ya; ilk sinema deneyimiyle 5 yaşındaki Taha Yusuf Tan, ekranların sempatik yakışıklısı Batuhan Karacakaya ve tiyatro oyuncusu Ushan Çakır hayat veriyor!

Uzayıp giden demiryollarında kasaba kasaba gezerken, umudunu hiç kaybetmeyen Bulgaryalı Ali ile ailesinin hikayesini anlatan “Uzun Hikaye”de, Bulgaryalı Ali (Kenan İmirzalıoğlu) ile Münire’nin (Tuğçe Kazaz) oğlu Mustafa, 3 farklı yaşta seyirciyle buluşuyor. Küçük yaşına rağmen oyunculuğuyla dikkat çeken Taha Yusuf Tan, Mustafa’nın çocukluğunu beyazperdeye taşırken; 15 yaşındaki halini, yer aldığı iddialı dizi ve film projeleriyle adından söz ettiren Batuhan Karacakaya, delikanlılığını ise genç ve başarılı oyuncu Ushan Çakır canlandırıyor.

1940’lı yıllarda ufacık bir çocukken dedesiyle Bulgaristan’dan göçerek Eyüp’e yerleşen Bulgaryalı Ali’nin hayatını anlatan “Uzun Hikaye”; 1950’li yıllarda Bulgaryalı Ali’nin delikanlılık çağlarında Eyüp’te yazlık sinema işletmecisinin kızı Münire ile birbirlerine sevdalanıp kaçmaları ile başlıyor. Gözlerindeki ışıkla ve kocaman gülümseyişiyle gittiği her yeri güzelleştirme isteğinde olan Ali’nin, karşı koyamadığı eşitlik ve adalet tutkusu da işin içine girince; Münire, biricik oğulları Mustafa ve Ali, gittikleri her kasabada hayatın farklı bir yüzüyle tanışıyor.

Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eserinden, Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılan “Uzun Hikaye”de; birçok usta ve genç oyuncu birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği “Uzun Hikaye”; 12 Ekim 2012 tarihinde gösterime girecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>