>

KÜLTÜR-SANAT

Küçükçiftlik Park`ın Yılbaşı Kasabası “Wonder Village”da Kutlamalar Başladı!

KüçükÇiftlik Park’ta kurulan Türkiye’nin en özel ve en kapsamlı yeni yıl parkı “Wonder Village”, yeni yıl ruhunu yaşamak isteyene yediden yetmişe herkese 21 Aralık Çarşamba günü kapılarını açtı!
 
   
 
 
     

Yeni yıl heyecanını yansıtan konsepti ve eğlenceli detaylarıyla “Wonder Village”ın açılışına İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Ziyaretçiler 10 günlük festivalin ilk gününde eğlenceli aktiviteler, atlıkarınca, buz pateni pisti, çocuk ve yetişkin atölyeleri, kış lezzetleriyle dolu yeme içme alanları ve hediye alışverişiyle yılbaşı ruhunu yaşadı. “Wonder Village” konserleri ise Türkiye’nin en güçlü seslerinden ve en önemli müzisyenlerinden biri olan Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev’in canlı performanslarıyla başladı. “Wonder Village”da yılbaşı aktiviteleri, atölyelerle dopdolu programı ve çok sevilen müzisyenlerin konserleri 30 Aralık’a kadar devam edecek. Wonder Wheel Creative Agency ve URU organizasyonu ile düzenlenen “Wonder Village” biletleri Biletix’te, Biletino’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

YENİ YIL KASABASI ŞEHRİN ORTASINA KURULDU

Yeni yıl ruhuna uygun tasarlanan konsepti ve eğlenceli detaylarıyla hazırlanan “Wonder Village”, şehrin eğlence vahası KüçükÇiftlik Park’ta kuruldu. Özel dekorlar arasında muhteşem bir yeni yıl ruhu yaşatan “Wonder Village”, içinde özel bir buz pateni pistinin bulunduğu, atlıkarıncanın çocuklar kadar ebeveynlerini de büyülü masal diyarına götürdüğü, en sevilen yıldızların sahne aldığı, dünya lezzetleri ve geleneksel tatların buluştuğu 10 günlük festivalin ilk gününü yoğun ilgiyle geride bıraktı. Aileler, festival boyunca hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik atölyelerde tüm gün dopdolu zaman geçirilebilecek ve her yaşa ve zevke uygun sayısız hediye alternatifi bulup yılbaşı alışverişinin tadını çıkaracak.

MÜZİĞİN YILDIZLARI “WONDER VILLAGE”DA PARLIYOR

Yeni yıl ruhunu KüçükÇiftlik Park’tan tüm İstanbul’a yaymaya başlayan “Wonder Village” konserlerinin açılışını 21 Aralık akşamı, Türkiye’nin en güçlü seslerinden ve en önemli müzisyenlerinden Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev’in canlı performanslarıyla adeta efsaneleşen Fatih Erkoç – Kerem Görsev Trio yaptı. Açılış konseri ardından “Wonder Village” 22 Aralık’ta Salla Gitsin, Gol, Zaman Aşımı gibi şarkılarıyla adını duyuran Baran Bayraktar’ı ve melankolik müziği, varoluşçu sözleriyle alternatif popun dikkat çeken isimlerinden Melis Güven’i ağırlayacak. Çıkış yaptığı günden bu yana melodileri, kalemi ve duruşuyla Türkçe müziğin en nevi şahsına münhasır isimlerinden biri olarak yerini koruyan Kalben ve hem tümüyle kendine ait besteleri hem de birçok farklı sanatçıyla işbirlikleriyle tanınan Güneş Özgeç 23 Aralık’ta; hem kendi bestelerine imza atan hem de sevilen şarkıları rafine tarzıyla yeniden yorumlayan Jabbar, karakteristik vokali ve yeni şarkılarıyla 24 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak. 25 Aralık’ta önce DJ Melis Köke farklı kökenlerden geniş müzik zevkini dinleyicilerle paylaşacak; ardından Anadolu ezgileri ve 70’lerin arabesk ruhunu, fütüristik ve saykodelik sound’larında harmanlayan Lalalar benzersiz bir performans sunacak.

26 Aralık’ta yerli alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Dilan Balkay’ın ve yayınladığı şarkıları türsüz ve zamansız olarak tanımlayan genç şarkıcı ve söz yazarı Sena Şahin’in konuk olacağı “Wonder Village”da 27 Aralık’ta ise Jon ve Max Verleysen kardeşlerden oluşan Fransız elektro-pop ikilisi Elephanz, ilk Türkiye konserine yakışır bir performansla İstanbullularla buluşacak. 28 Aralık’ta, elektronik altyapıların yanında R&B, bedroom pop ve arabesk türlerini harmanlayarak müziğinde bir araya getiren prodüktör, şarkıcı, söz yazarı Mert Demir; 29 Aralık’ta swing, caz ve trip-hop’ı elektronik yaklaşımla ve kusursuz bir ahenkle birleştiren Avusturyalı sıradışı müzisyen Waldeck ile grubu “Wonder Village” ziyaretçilerinin karşısında olacak. “Wonder Village”ın kapanışını ise 30 Aralık’ta, tükenmeyen sahne enerjileri ve müzikal tarzlarıyla alternatif müzik dünyasında adeta yepyeni bir dil oluşturan ve yeni albümleri için geri sayan Büyük Ev Ablukada yapacak.

KüçükÇiftlik Park’ın kışa özel olarak hazırlanan kapalı alanında, Wonder Wheel Creative Agency ve URU işbirliğiyle kurulan yeni yıl parkı “Wonder Village”, Yüzde Yüz Müzik, Red Bull, Mastercard, Milagron, Schweppes, Tchibo ve Çerezza katkılarıyla 2023’e sayılı günler kala unutulmaz bir deneyim sunuyor. “Wonder Village” biletleri Biletix’te, Biletino’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

https://www.youtube.com/watch?v=IevWhGuKOlU

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>