>

KÜLTÜR-SANAT

Napolyon’un Basuru

Ve tarihi değiştiren diğer ıvız zıvır olaylar….
 
   
 
 
     

Belki de talihin tarih üzerindeki etkisi bildiğimizden de fazladır? Everest Yayınları’ndan çıkan bu kitap ile yeni ve eğlenceli bir tarihteki anlar koleksiyonuna sahip olabilirsiniz!

“Ya olsaydı,” “Eğer... olsaydı” ile başlayan cümleler dünyasına hoşgeldiniz. Burası, tarihin değişiklik gösterdiği dünyadır. Napolyon’un Basuru, küçük rastlantıların, kaza ve yazgıların tarih üzerinde nasıl beklenenden de derin etkiler bıraktığının öyküsünü anlatır.

Öğretmenlerimizden ve kitaplarımızdan aldığımız tarih kavramının mantıklı bir gelişim ve sağduyu dizini olmasının akla yatkın bir nedeni vardır. Bazı şeyler bir neden için gelişir. Büyük şeylerin büyük nedenleri vardır. Napolyon’un Basuru ise bu sava karşı çıkar, tarihin önemli bir bölümünün, önemsiz rastlantılara, kazalara ya da talihsiz gelişmelere bağlı olduğunu gösterecek, eğlenceli bir tarih anlatısını savunur. Okuyun, eğlenin, şaşırın! Ve hâlâ tarihteki olayların gelişiminde mantıklı bir neden sonuç ilişkisi arıyorsanız, biraz da korkun!PHIL MASON
NAPOLYON’UN BASURU
Türkçesi: Ali Cevat Akkoyunlu
260 sayfa, Ocak 2012


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>