>

KÜLTÜR-SANAT

Orhan Taylan’ın Figürleriyle Art İstanbul’da...

Art İstanbul Sanat Fuarı’na, ünlü ressam Orhan Taylan’ın figür resimlerinden oluşan sergiyle katılacak.
 
   
 
 
     
Karsu Tekstil Sanat Galerisi, 7-12 Aralık tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek Art İstanbul Sanat Fuarı’na, ünlü ressam Orhan Taylan’ın figür resimlerinden oluşan sergiyle katılacak.


Orhan Taylan, tek figürlerden oluşan resimlerini; "Bir resmi, iyi resim yapan şeyin konu olmadığını ve resmin iyi tasarlanmasının ve iyi uygulanmasının önemini gösterebilmek üzere sadece tek figürlerden oluşan bir dizi resim yaptım. Bunlar sadece tek bir ağacın resimleri de olabilirdi. Konu hep aynı kalmakla birlikte, her resimde bambaşka ruh hallerini anlatmak ve bir resmin içeriğinin ne kadar formun tasarlanış biçimine bağlı olduğunu anlatmak üzere çalıştım." sözleriyle anlatıyor.


Sanatçı, Art İstanbul Sanat Fuarı’nda Alt kat B/18 no’lu Karsu Tekstil Sanat Galerisi standında, 2004 yılı içinde bu anlayışla çalıştığı 16 resim ve 3 heykelini sergileyecek.


Sektörün önde gelen köklü kuruluşlarından olan Karsu Tekstil, 1994 yılının sonlarına doğru İstanbul Esentepe’deki bürosunun giriş katında açtığı sanat galerisinde, bugüne kadar düzenlediği 100’e yakın kişisel ve karma sergide pek çok değerli sanatçıya ev sahipliği yapmıştır.

Karsu Tekstil Sanat Galerisi
Gazeteciler Sitesi, Yazarlar Sokak No.26 Esentepe
www.karsu.com.tr
Tel: 0212 288 33 89Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>