>

KÜLTÜR-SANAT

Oyuncu Kaşifi Yüksel Aksu’nun Yeni Keşifleri: İftarlık Gazoz

Yeni keşifleri ile İftarlık Gazoz Uluslararası bir boyut kazandı...
 
   
 
 
     

Son filmi İFTARLIK GAZOZ’da Yüksel Aksu, sadece Cem Yılmaz’ın güçlü oyunculuğunu daha da ortaya çıkartmakla kalmıyor, seyirciyi artık hiç unutulmayacak yeni yetenekler ile tanıştırıyor. İngiltere, Almanya, İtalya’dan gelerek Muğla halkının oyuncularına katılan bu yeteneklerin etkili oyunculukları filmi daha da sahici yapıyor.

Diğer filmlerinde olduğu gibi İFTARLIK GAZOZ’un da senaryosunu kaleme alan Yüksel Aksu, oyuncuların gücünden de yararlanarak, büyük küçük herkesin kayıtsız kalamayacağı sıcacık bir Anadolu öyküsü anlatıyor. Usta oyunculuğuyla ön plana çıkan Cem Yılmaz, genç yeteneklerle birlikte alçakgönüllü ama güçlü bir uyum yakalıyor. Bu uyum filmi daha da eğlenceli ve duygulu yapıyor.

Kendisi de oyunculuğu da sıcacık ve etkileyici, küçük dev oyuncu Berat Efe Parlar:

Berat Efe Parlar bugüne dek izleyicinin kalbinde yer etmiş olan efsane çocuk oyunculardan biri olmaya şimdiden aday. Filme ait fotoğrafların yayınlandığı andan itibaren sıcacık gülüşü ve kocaman mavi gözleriyle her izleyenin kalbinde taht kuracağı kesinleşen Berat Efe Parlar için bunun en büyük işareti de, şimdiden hızla takipçi sayısı yükselen Instagram hesabı ve yorumları. Berat Efe’nin Cem Yılmaz’ın karşısında çıkardığı müthiş performansı yakalamak için bile filme gideceğini söyleyen onlarca seveninin yanı sıra Berat Efe, sette de başta Cem Yılmaz ve Yüksel Aksu olmak üzere herkesin sevgisini ve takdirini kazandı. Berat Efe Parlar, Cem Yılmaz ile aralarında kurduğu güçlü sevgi bağının sadece filmdeki usta-çırak ilişkisi özelinde olmadığını, gerçek hayatta da kendisine usta bir oyuncu abisi olmaktan öte bir sevgi ile bağlandığını söylüyor.

Londra’dan gelip Muğlalı oldu, Ümmü Putgül:

Filmdeki Muğlalı performansı ile ilk günden itibaren herkesi en çok etkileyen isimlerden biri de Ümmü Putgül oldu. Londra’da yaşayan Ümmü Putgül’ü, bir dostunun tavsiyesi ile tanıyan Yüksel Aksu, ilk görüşmeden sonra sadece müthiş oyunculuğu ve güzelliği ile değil, aynı zamanda iyi kalbi ile de bu ekibin bir parçası olması için Ümmü Putgül ile anlaştı. Muğla’ya geldikten sonra Londra’da yaşayan usta bir oyuncudan, hızla Muğlalı bir anneye dönen Putgül, uzun bir hazırlık dönemi geçirirken, tütün toplama sahnelerinin hakkını verebilmek için çekimler başlamadan iki ay önce Ula’ya yerleşerek halkla birlikte tütün kırdı, tarlada sabahladı ve başta filmde oynayan Muğla halkı olmak üzere oyunculara koçluk yaptı. Berat Efe Parlar’ın canlandırdığı Adem’in annesi rolünün yanı sıra bizzat oyuncu koçluğunu da yapan Ümmü Putgil, Berat Efe’nin gerçek hayatta da kendisini bir anne gibi sahiplenmesinden mutluluk duyduğunu anlatarak, bu filmden sonra bulduğu bu sıcaklıktan kopmamak adına artık Türkiye’ye yerleşeceğini söyledi. İngiltere'de kurduğu tiyatro topluluğu Guest Theatre Ummu Putgul ile Londra'nın önde gelen tiyatrosu Arcola Theatre’da oyunlar da sahneleyen Putgül, ayrıca Londra'da çocuk oyuncu koçluğu ve drama eğitmenliği yapıyor.

Gerçek bir Anadolu babası, sıcak ve samimi Okan Avcı:

Filmde Adem’in babasını ise ailesine düşkün, şefkatli genç baba rolü ile Okan Avcı üstleniyor. Karakterine kattığı sahicilikle beyaz perdede dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanan Avcı, Anadolu aile yapısını abartısız aktaran oyunculuğuyla müşfik bir baba portresi çiziyor.

Genç kızlar ve tüm yapımcılar dikkat: Yılmaz Bayraktar geliyor!

İFTARLIK GAZOZ’da Hasan karakterini üstlenen Yılmaz Bayraktar, Almanya’dan Türkiye’ye bu film için özel olarak davet edildi. İlk defa bir filmde bu kadar önemli bir rol oynayan Bayraktar, 80 öncesi günlerin anlatıldığı İFTARLIK GAZOZ’da devrimci bir genci canlandırıyor. Filmde Çırak Adem’in, ustası Cibar Kemal’den (Cem Yılmaz) sonra kendine örnek aldığı kahraman rolündeki Yılmaz Bayraktar, oyunculuk yeteneğinin yanı sıra, set ve set dışındaki kibar ve yardımsever hali ile de herkesi kendine hayran bıraktı. Setteki ve Muğla’daki genç kızların da ilgi odağı olan Yılmaz Bayraktar’ın performansını izleyenler tarafından da iletildiği üzere, kendisi artık sık sık karşımıza çıkacak gerçek bir star adayı.

İtalya'dan Gelen Minik Yıldızı: Greta Fusco

Bir başka Yüksel Aksu keşfi Greta Fusco'nun babası Hollywood yıldızlarından, İtalyan oyuncu Cosimo Fusco. Annesi ise müzisyen ve oyuncu Yasemin Sanino... İtalya’da yasayan Greta, İFTARLIK GAZOZ filmindeki Berna rolü için Türkiye'ye davet edildi. Türkçe'ye hakim olmayan Greta, film için uzun süre dil ve oyunculuk çalışmasını Ula'da oyuncu koçu Ümmü Putgül ve sette çok iyi arkadaş oldukları Berat Efe Parlar'la gerçekleştirdi. Greta, enerjisi ve sevimli tavırlarıyla setin neşesi olurken, annesi Yasemin Sanino da filmde konuk oyuncu olarak müzik öğretmenini canlandırdı.

Muzaffer Yıldırım/NuLook, Elif Dağdeviren/EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında gerçekleştirilen İFTARLIK GAZOZ, yeni yılın ilk ayında, 29 Ocak’ta seyirciyle buluşuyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>