>

KÜLTÜR-SANAT

Rock'ın efsanesi Çeşme'de!

Progressive rock'un efsanevi ismi Jethro Tull, 28 Ağustos'ta HIP Productions organizasyonuyla Çeşme Kum Beach'e geliyor.
 
   
 
 
     
Rock'ın efsanesi “Jethro Tull” Çeşme'de!

Progressive rock'un efsanevi ismi Jethro Tull, 28 Ağustos'ta HIP Productions organizasyonuyla Çeşme Kum Beach'e geliyor.

Vokal, flüt ve gitarda Ian Anderson, gitarda Martin Barre, basta Jonathan Noyce, klavyeli çalgılarda Andrew Giddings, davulda Doane Perry'den oluşan Jethro Tull, ilk olarak Sunbury Jazz and Blues Festivali'nde sahne hakimiyeti ve nefes kesici yorumlarıyla dikkat çekmiş ve çıkardıkları ilk albüm “This Was” ile progressive blues dalında sağlam bir yer edinmiştir.

Özellikle 68 kuşağı müzikseverler için büyük bir anlam taşıyan grup, zaman içinde mainstream rock'tan başka birçok türü de içeren çalışmalar yapmış, her yaştan insana özgün sound'ını sevdirmeyi başarmıştır. Tıpkı Pink Floyd, Genesis, Rolling Stones gibi, Jethro Tull da muziğini zamansızlaştırmış ve günümüze kadar taşımıştır.

İlk albümleri “This Was”dan bu yana tam 21 albüme imza atan topluluk, müzik dünyasında progressive rock'ın simgeleşmiş ekiplerinden biri. Bir progressive blues çalışması olan “This Was”'ın ardından, Bach'in bir bestesinin blues formları içinde yorumlanmasını içeren “Stand up” yayınlandı.


Bugün tüm zamanların en iyi klasik rock albümü olarak nitelenen 1971 tarihli “Aqualung” rock dünyasında büyük yankı uyandırdı. Bir çocugun siirleri aracılığıyla Batı'nın değerler sistemini yerden yere vuran 1972 tarihli “Thick As a Brick” adlı albümle Jethro Tull, aşama aşama rock dünyasına adını altın harflerle kazımış oldu.

Jethro Tull efsanesi, yetmişli yıllar boyunca zaman zaman farklı doğrultularda seyreden bir çizgiyle varlığını korudu. Thick as a Brick adlı albümlerini, kimi eleştirmenlere göre grubun başyapıtı olan “A Passion Play” izledi. 1975 yılında çıkardıkları “Minstrel in the Gallery”nin ardından, grup 1977'de geleneksel folk temalarını işlediği “Songs from the Wood” albümünü çıkardı. 1976'da “Too young to die, too old to rock'n'roll” adlı albümde başkaldırı temasını işleyen Jethro Tull, seksenli yılları da daha bireysel özellikler taşıyan “Under Wraps”, “Crest of a Knave” ve “Rock Island” ile noktaladı. 1987'de çıkardıkları Crest of a Knave, milyonlarca satmış, ve topluluk rock müzik dalında Grammy Ödülü'ne layık görülmüştür. 1989'da çoğu eleştirmen tarafından en iyi albümleri olarak nitelenen “Rock Island”'ı çıkaran topluluk, kurulduğundan bu yana rock'ın en büyük isimleri arasında yerini korumuştur.

Daha önce Türkiye'ye konsere gelen ve hayranlarının akınına uğrayan Jethro Tull'ın 28 Ağustos Cumartesi günü Çeşme Kum Beach'teki konseri kaçmaz! Gecenin ev sahipliğini yapan isimse Hakan Kurşun.

Kapı açılış saati 22:00.
Bilet fiyatları öğrenci:
30.000.000 TL, tam 40.000.000 TL.
Biletler Biletix'te. (Ön bilet ve kapı fiyatı aynı)


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>