>

KÜLTÜR-SANAT

Şaheser Oteller: Misafirlerin Gözdesi 10 Muhteşem Sanat Oteli

Dünya Sanat Gününü ödüllü sanat otellerini tanıtarak kutluyor.
 
   
 
 
     

Bugüne kadar, sanat eserlerinin yalnızca ünlü galerilerin duvarlarını süslediğini düşünüyorsanız, bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü artık dünyanın farklı yerlerindeki oteller, ikonlaşmış şaheserlerin, çağdaş sanat eserlerinin ve ilham verici enstalasyonlorun sergilendiği mekânlar haline geliyor. Hotels.com™ ise 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutlamak amacıyla, otel misafirleri tarafından seçilen sanat temalı en iyi 10 oteli açıklıyor.

Her yıl Dünya Sanat Günü’nde, 15 Nisan'da doğan efsane sanatçı Leonardo da Vinci ile dünya çapındaki diğer güzel sanatlar ustaları anılıyor. Bu önemli gün öncesinde sanat temalı oteller içinde adeta bir 'Mona Lisa' bulmayı amaçlayan Hotels.com’un hazırladığı listedeki oteller, en titiz sanat tutkunlarını bile memnun edecek kalitede eserlere sahip.

Bu 10 otele yine 15 Nisan'da düzenlenecek prestijli Hotels.com Loved by Guests ödül töreninde gold ödülü verilecek. Ödül sahipleri, bu otellerde bizzat konaklayan misafirlerin yazdığı, yaklaşık 20 milyon gerçek ve güvenilir misafir yorumu temel alınarak seçildi. En iyi ortalama misafir puanına sahip olan oteller ödüle layık görüldü. Gold ödülü sadece 5 üzerinden 4,7 puan alan otellere veriliyor. Ödül kazananların listesini görmek için şuraya bakabilirsiniz: https://www.hotels.com/deals/loved-by-guests/

Warhol, Pollock ve Picasso gibi sanatçıların kalmaktan gurur duyacağı ödüllü 10 sanat oteli şöyle:

1. The Surrey - New York
New York'un en büyük ve en önemli sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan bu Madison Avenue oteli tüm sanatseverlerin düşlerini süslüyor. Çünkü bu 5 yıldızlı otelin sanat koleksiyonu da en azından 5 yıldızı hak ediyor. Oteldeki en önemli eser, Chuck Close'nun süper model Kate Moss'u resmettiği dev portre. Diğer yandan otelde yer yer göze çarpan "art deco" etkiler, 90'lı yılların ilham verdiği tasarım anlayışıyla birleşiyor. Otelde Jenny Holzer, Cecily Brown ve Richard Serra gibi sanatçıların eserlerini görmek mümkün. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,7 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 480 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

2. The First Luxury Art Hotel - Roma
Bu 5 yıldızlı otelin her köşesinde birinci sınıf sanat eserleri sergileniyor. The First Luxury Art Hotel Roma’daki konaklamanızda, İtalyan sanatçıların süit’lerde sergilenen muhteşem çağdaş sanat eserlerini görebilirsiniz. Her odasının adeta size özel küçük ve özel bir galeriyi andırdığı otel, kalıcı ve geçici sergilere de ev sahipliği yapıyor. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,7 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 342 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

3. Hotel Éclat - Pekin
Pekin'deki bu 5 yıldızlı oteli tanıtmak için ‘lüks bir sanat deneyimi’ kelimlerini kullanmak en doğrusu. Hotel Éclat odalarında ve lobilerinde, 100'ü aşan parçadan oluşan inanılmaz bir sanat koleksiyonu sergileniyor. Salvador Dali, Andy Warhol, Pierre Matter, Zhang Guolang, Chen Wen Ling, Gao Xiao Wu, Zou Liang gibi sanat dehalarının orijinal heykelleri ve resimleri bu koleksiyondaki eserler arasında. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 258 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

4. The Art, A Hotel - Denver
Denver'daki bu yeni 5 yıldızlı lüks otelde, çağdaş bir tasarım anlayışı yüksek teknoloji ürünü özelliklerle birlikte sunuluyor. Oteldeki iki galeride, lobi alanlarında ve odalarda göz alıcı sanat eserleri sergileniyor. Oteldeki en önemli sanat eseri 22.000 LED ışık kullanılarak hazırlanan bir enstalasyon. Yine otel genelindeki sanat eserlerinin çoğu Denver Sanat Müzesi küratörü Dianne Vanderlip’in aracılığıyla sağlanmış. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 198 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

5. 21c Museum Hotel - Louisville
Bu otele girer girmez çevreyi incelemeye ve kült sanat eserlerini görmeye başlıyorsunuz. Çünkü otel, aynı zamanda bir çağdaş sanat müzesi olarak hizmet veriyor. Louisville merkezindeki bu 5 yıldızlı otel, 19. yüzyıldan kalma bir deponun restore edilmesiyle oluşturulmuş. Oteldeki eserlerse, dünyaca ünlü çağdaş sanatçıların eserlerine atıfta bulunuyor. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 198 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

6. Andaz Amsterdam Prinsengracht - Amsterdam
Bir zamanlar Amsterdam'ın ana halk kütüphanesi olan binada hizmet veren bu 5 yıldızlı otel, Marcel Wanders tarafından Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında temasından ilham alınarak tasarlanmış. Dolayısıyla oldukça şık ve gerçeküstü bir atmosfere sahip. Otel koleksiyonundaki 40 sanat eseri, koridorlardaki ve lobideki ekranlarda teşhir ediliyor. Daha fazlasını istediğinizdeyse, odadaki özel sanat kanalına göz atabiliyorsunuz. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 338 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

7. South Place Hotel - Londra
Londra’nın doğusundaki bu 5 yıldızlı otel göz alıcı bir sanat koleksiyonuna sahip. Oteldeki 80 odanın her birinde Londralı sanatçıların imzasını taşıyan modern sanat eserleri bulunuyor. Ayrıca otelin lobisi, restoranı ve barları da bu noktalar için özel olarak tasarlanmış sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında John Vincent Aranda'nın pop-art baskı çalışmaları ve Hoxton Art Gallery’nin eserleri önce çıkıyor. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,7 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 226 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

8. New Art Hotel - Atina
Bu 5 yıldızlı ve oldukça havalı sanat oteli, modern sanattan hoşlananların rüyalarını süsleyecek cinsten. Tanınmış sanat eseri koleksiyoncusu Dakis Joannou’nun tasarımıyla çevre dostu teknikler kullanılarak inşa edilen otelin genelinde, çevre duyarlılığı teması vurgulanıyor. Sonuç ise göz kamaştırıcı: Muhteşem bir iç tasarım, sıra dışı mobilyalar ve el yapımı tesisat sayesinde misafirlerin kendilerini büyük bir enstalasyon çalışmasının içinde hissediyor. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,7 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 163 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

9. Palace Hotel - Tokyo
Bu 5 yıldızlı otel, Tokyo’nun lüks otelleri arasına nispeten yeni katıldı. İmparatorluk Sarayı bahçelerine bitişik konumdaki otel, 'The Art of Palace Hotel' adlı kendi sanat kitabına da sahip ve misafirlerine şehir içinde özel sanat gezilerine katılma fırsatı sağlayan paketler sunuyor. Ayrıca Otelde Japonya'nın en önemli sanatçılarının otel için özel olarak ürettikleri 1.000’in üzerinde eser bulunuyor. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 484 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.

10. Le Palais Art Hotel - Prag
Bu 5 yıldızlı lüks otel, 1897 yılında inşa edilen ve şehrin en güzel Bello Époque mimari örnekleri arasında yer alan bir sarayda hizmet veriyor. Üstelik otel tasarımı kadar, Çek Cumhuriyeti’nden ve dünya genelinden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Otelde aynı zamanda Avrupa'daki en büyük Le Corbusier orijinal grafik eserleri koleksiyonunu incelemek de mümkün. Otelde bizzat kalan misafirlerin yazdığı yorumlar doğrultusunda, 5 üzerinden 4,8 puan alan bu otele Hotels.com Loved by Guests ödülleri kapsamında gold ödül verilecek. Otelde gecelik 223 Euro'dan başlayan fiyatlarla oda bulmak mümkün.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>