>

KÜLTÜR-SANAT

Televizyonun En İyileri İçin Yarış Başladı!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Antalya Televizyon Ödülleri’ne başvuru koşulları açıklandı...
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 3. Antalya Televizyon Ödülleri’nde kategoriler yapılan bazı değişiklikler ile yeniden düzenlendi. Türkiye’nin Emmy’si kabul edilen Antalya Televizyon Ödülleri çerçevesinde bu yıl 37 dalda ödül verilecek.

KATEGORİLER AÇIKLANDI, MERAKLI BEKLEYİŞ BAŞLADI


İzleyicileri beyaz cama kilitleyen dönem dizileri, polisiye diziler, gençlik dizileri, dramlar, komediler kendi kategorilerinde karşı karşıya gelecek. 21 Nisan 2012 tarihinde Mardan Otel’de düzenlenecek gecede ödül alacak yapımlar, sanatçılar ve oyuncular için meraklı bekleyiş başladı.

'EN İYİ’LER YARIŞINDA FARKLI ALANLAR


Ön jüri ve Faruk Bayhan’ın başkanlık edeceği ana jüri değerlendirmesi sonucu, iki aşamada belirlenecek Antalya Televizyon Ödülleri arasında ilk sırada “en iyi yapım” ödülü yer alıyor. “En iyi yapım” ödülü “en iyi dizi” ödülü kategorilerinden herhangi birine ön jüri tarafından aday gösterilen yapımlar arasından belirlenecek. En iyi dizi ödülleri kategorisi içinde ise “en iyi dram dizisi”, “en iyi gençlik dizisi”, “en iyi polisiye dizi”, “en iyi dönem dizisi”, “en iyi komedi dizisi” seçilecek. Dizi yapımcıları eserlerini bu kategorilerden sadece birine aday gösterebiliyor.

Drama Dizisi ve Komedi Dizisi kategorilerinde “en iyi yönetmen”, “en iyi senaryo”, “en iyi kadın oyuncu”, “en iyi erkek oyuncu”, “en iyi yardımcı kadın oyuncu”, “en iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülleri de yer alıyor.

Genel olarak değerlendirilecek kategoriler içinde “dizi film görüntü yönetmeni”,“dizi film müzik”, “dizi film sanat yönetmeni” ödülleri verilecek. Bu ödüller dram, gençlik, polisiye, dönem, komedi ayrımı yapılmadan değerlendirilerek belirlenecek.

PROGRAMLAR GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR!

Dramatik Yapımlar Dışı TV Yapımları başlığı altında bu yılın en iyi “ana haber bülteni sunucusu” seçilecek. Bu başlık altında “çocuk programı”, “ekonomi / sektör programı”, “güncel sanat programı”, “haber / tartışma programı”, “kadın programı”, “komedi programı”, “kültür içerikli program”, “magazin programı”, “sağlık programı”, “sohbet programı”, “spor programı”, “talk show ve müzik / eğlence programı”, “bilgi & kültür içerikli yarışma programı”, “şov içerikli yarışma programı” kategorilerinin de “en iyi”leri belirlenecek.

BELGESEL UNUTULMADI

Antalya Televizyon ödülleri arasında bir başka ödül de Belgesel dalda verilecek.  “En iyi belgesel programı”, 2011-2012 yeni yayın döneminde ilk gösterimini yapmış tek bölümlük ya da gösterimi hâlâ devam eden yapımlar arasından seçilecek.

RADYO ÖDÜLÜ DE VERİLECEK

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’nin (RATEM) önerisini dikkate alan Antalya Televizyon Ödülleri Yürütme Kurulu tarafından, radyo yayıncılığına önemli katkılarda bulunmuş, halkın takdirini ve beğenisini toplayan, toplumsal sorumluluk bilinciyle görev yapan kişi, kurum veya sanatçılara, televizyon dalında olduğu gibi radyo dalında da onur ödülü verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 2 MART 2012

Antalya Televizyon Ödülleri için son başvuru tarihi 2 Mart 2012. Televizyon Ödülleri’ne başvuracak tüm yapımların televizyonda yayınlanmak amacıyla gerçekleştirilmiş; ilk gösterimini televizyonda yapmış; 2011-2012 yeni yayın döneminde gösterilmeye başlanmış ya da anılan dönem içinde yeni bölümlerinin yayınlanmış olması gerekiyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>