>

KÜLTÜR-SANAT

Uçan Süpürge’den Pazar Keyfi İçin Film Önerileri

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Pazar gününüzü şenlendirecek bir program hazırladı.
 
   
 
 
     

Programda Anneler Günü için de sürprizler var.

AGRADO’NUN FİLMİ KAÇMAZ!

Antinia San Juan’ın “Yaz/The Summer Side” adlı filmi festivalin bu seneki sürprizlerinden. Almodovar’ın oyuncusu, kült film Annem Hakkında Her Şey’in unutulmaz Agrado’su Antonia San Juan, yönettiği bu yepyeni filmiyle festivalde! (21.00, Kızılırmak Sineması 2. Salon)

BAŞYAPITLAR DA VAR

60’larda çektiği filmlerle sinemada kadın temsiline dair yeni şeyler söyleyen, İsveçli öncü yönetmen Mai Zetterling’in festival programındaki dört filminden biri, “Gece Oyunları/Night Games” pazarları bir başyapıt izleyerek geçirmeyi sevenler için. (14.15 Kızılırmak Sineması 1. Salon)

AÇIK HAVA SİNEMASINDA YEŞİM USTAOĞLU

Gece ise açık hava sinemasında buluşuyoruz! Yeşim Ustaoğlu’nun “Araf”ı Mülkiyeliler Birliği (Kızılay, Konur Sokağı) bahçesinde saat 21.00’de sizi bekliyor.

DİKKAT: MONİKA TREUT!

Almanya’dan festivale gelen ve Ankara’da seyircisiyle buluşan Monika Treut, sinemanın en kayda değer isimlerinden. Kendine özgü sinema diliyle ve olağanın ötesindeki kişiliğiyle Treut’u tanıma fırsatını kaçırmayın. Yönetmenin, Kürklü Venüs kitabından esinlenerek çektiği “Zalim Kadın/The Cruel Woman” festivalde ışıl ışıl parlıyor. (21.00, Kızılırmak Sineması 1. Salon)

ALTERNATİF ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Annelik sonradan öğrenilmiş bir rol müdür? Anne kendini çocuğuna adarken kendi varlığı nerede durur? Annelik rollerine farklı bir yorum getiren Polonya filmi “Annelik Hüznü/Bejbi Blues”, alternatif bir Anneler Günü hediyesi olarak festivalde sizi bekliyor. (12.00, Kızılırmak Sineması 2. Salon)

KOMEDİYE NE DERSİNİZ?

“Montrö Kraliçesi/Queen of Montreuil” İzlandalı bir yönetmenin imzasını taşıyor. Filmin kahramanları; kocasının yasını tutan bir kadın, ondan konukseverlik bekleyen İzlandalılar ve bir fok! (14.15 Kızılırmak Sineması 1. Salon)

Biletleri sinemanın gişesinden ve mybilet.com’dan edinebilirsiniz.

Alman Kültür Merkezi’nde ise 14.30 ve 16.30 seanslarında, festivalin LGBTT filmlerine yer veren “Pembesiz Mavisiz” bölümü ile “Tema: Rağmen” bölümünün kısa ve belgeselleri gösterilecek. Bu gösterimler ücretsiz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>