>

KÜLTÜR-SANAT

Vizyona Girecek Olan Filmler Hangileri

Türkiye sinema salonlarında 22 Nisan Cuma günü birbirinden farklı filmler vizyona girecek.
 
   
 
 
     

Bu hafta vizyona girecek filmlerin arasında Avcı: Kış Savaşı, Baskın Gücü, Krallar İçin Hologram, Kurtlar Kuzulara Karşı, Genç Pehlivan, Babaların Babası ve Kabr-i Cin: Mühür yer alıyor. İşte o filmlerin konuları ve oyuncuları...

KRAL İÇİN HOLOGRAM


54 yaşındaki ABD'li bir işadamı Alan Cray'ın işleri eskisi kadar iyi gitmez. İflasla burun buruna gelen Alan, gençlerle beraber bir takım kurup Suudi Arabistan'a gidip IT endüstirisi için araştırmak yapmaya başlar. Kral Abdullah'a sunulmak üzere hazırlanan ekip bir araya gelerek projeyi inceler. Bu teknoloji sayesinde şehir merkezi bir hale gelecektir. Kral Abdullah'a projeyi sunacak ekip Çinlilerin daha ucuz maliyetli bir teklif sunacağını öğrenince büyük rekabet başlar.

GENÇ PEHLİVANLAR

Genç Pehlivanlar filmi Güreş Eğitim Merkezi'ndeki genç pehlivanların hikayesini anlatıyor. Amasya'nın ailelerinden ayrılıp köylerinden gelen gençler dünya güreş şampiyonu olmayı hedefleyen çocukların hikayesine sıkça yer veriliyor. Belgesel film türündeki filmin yönetmenliğini Mete Gümürhan üstleniyor. Genç Pehlivanlar filminin dikkat çeken isimleri arasında Muhammed Ceylan, Beytullah Onur, Harun Kılıç, Baran Kendirlioğlu yer alıyor.

AVCI: KIŞ SAVAŞI

Seriye yeni eklenen filmde Emily Blunt Buz Kraliçesi'ni canlandırırken, Jessica Chastain ise savaşçıyı canlandıracak. İlk filmdeki Chris Hemsworth ve kötü kraliçesi Charlize Theron ilk filmdeki rolleriyle izleyici karşısına çıkacak. Filmde gücünü kaybeden kardeşi Ravenna'yı eski haline getirmek için mücadele eden Buz Kraliçesi ve Jessica Chastain arasındaki mücadele anlatılacak. Sihirli aynayı geri almaya çalışan iki iyi kalpli avcı beraber savaşacak.

BASKIN GÜNÜ


Fransa'da gerçekleşen terör eylemlerine karşı savaş eren bir sanatçı ve CIA ajanı arasındaki olayı anlatan filmin yönetmenliğini James Watkins ve Jill Gagé üstlendi. Michael Mason adındaki kişi bir çanta çalınca CIA ajanının bir numaralı hedefi haline gelir. Olayı inceleyen CIA ajanı Michael'in bir piyondan fazlası olmadığının farkında varır. Kurulan komployu ortaya çıkarmak için harekete geçer CIA ajanı Michael'in işine yaracağını fark eder. İki kendilerinin hedef olduğunu fark edince düşmanlarına karşı beraber hareket etmeye başlar. Merakla beklenen filmin başrollerinde Idris Elba, Richard Madden ve Kelly Reilly yer aldı.

KABR-İ CİN: MÜHÜR


Bir Cin tarafından yüzyıllar önce yazılan kitabın koruyucuları yüz yılda bir değişmektedir. Bekçi adı verilen adı koruyucular her yüz yılda bir değişir. 1365 yılında cin vakasını çözmek için Mısır'ın Buhariye kentine giden Demirci, içine cin giren kıza yardım etmeye çalışarak en sonunda cini çıkarır. Kızın içinden çıkarılan cin büyük bir intikam yemini edince ortalık iyice karışır.

KUZULAR KURTLARA KARŞI

Sihirli bir dünyada, uzak bir yerde koyun sürü kendi halinde yaşamlarına devam etmektedir. Bu barış ortamı devam ederken şehre inen kurt sürüsünün vadiye gelmesi huzuru bozar. Koyunlar yeni gelen komşularıyla nasıl geçineceklerini düşünürken kurtların lideri yeni bir lider aramaya başlar. Sürünün en sevilen kurdu Gri liderliğe aday olanca nişanlısı Bianca'ya kendini ispat etmeye çalışır. O sırada içtiği bir sihirli iksir ile koça dönüşünce olaylar kahkaha tufanına dönüşür.

BABALARIN BABASI

Başrollerinde Menderes Samancılar, Ali Sürmeli, Ayhan Taş, Burak Satıbol, İsmail Demirci, Burcu Binici, Abidin Yerebakan, Barış Başar, Ömer Gecü, Erdal Cindoruk, Emre Kentmenoğlu ve Ayşen Sezerel yer aldığı filmde birlikte iş yaptığı mafya babalarının kendilerinden gizli iş yaptığını öğrenen Nejdet intikam almak için harekete geçer. İntikamını almak için sakladığı sürpriz olan oğlu Berk konservatuar mezunudur. En büyük hayali baş balet olmak isteyen Berk kendini büyük bir hesaplaşmanın içinde bulur.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>