>

KÜLTÜR-SANAT

Zamanın bile durduramadığı büyük aşk hikayesi

Gizemli bir elyazmasını birlikte okumaya başlayan iki aşık, kendilerini bir anda iki zamanlı bir dünyada bulunca ne hissederler?
 
   
 
 
     
İstanbul üzerine yazılmış en gizemli aşk hikayelerinden biri olan ve iki ayrı zamanda geçen KENTLERİN KRALİÇESİ, dört yıl sonra yeniden “O Kitaplar” tarafından yayınlandı.

Kitapta, İstanbul’a aşık Yunanlı Katina ile tarih tutkunu Bedri’nin yolları, gizemli bir elyazması sayesinde 1955 yılının İstanbul’unda kesişiyor. Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerginlikler 6-7 Eylül olaylarını beraberinde getirirken, Katina ve Bedri, bu elyazmasıyla geçmişe uzanıyorlar.


Elyazması 1453 yılının İstanbul’unda yaşamış bir Türk kızına, Esma’ya ait. Esma elyazmasında kuşatma sırasında şehri Türklere karşı savunan Yüzbaşı Aleksios’a olan aşkını ve fetih sırasında, doğup büyüdüğü şehri kendi milletine karşı savunmasını anlatıyor.

Sayfalar ve olaylar ilerledikçe, Katina ve Bedri, geçmişten kopup gelen bir aşkı yeniden yaşadıklarının farkına varıyorlar.

Bu çalkantılı dönemlerde yaşanan iki zamanlı aşkın asıl şahidi ise “Kentlerin Kraliçesi”: Aşkın hiçbir zaman kaybolmadığı en büyülü şehir, İstanbul.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>